Biżuteria

Uroczystość zaręczyn – z jakim pierścionkiem?

• Zakładki: 51 • Komentarz: 7


Przed zakupem  pierścionka zaręczynowego konieczne jest podjęcie kilku innych ważnych decyzji. Są one związane między innymi z kolorem złota, kamieniem, a także rozmiarem pierścionka.
Najważniejszą kwestią jest kolor złota. W tym przypadku sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy zwrócić uwagę na kolor biżuterii jaki nosi na co dzień przyszła narzeczona. Jeżeli gustuje ona w srebrnej biżuterii to idealną propozycją będzie złoto białe, które łudząco przypomina srebro. Dla fanek klasycznego złota pierścionek powinien być wykonany ze złota żółtego. Mieszanki tych dwóch rodzajów złota są przeznaczone dla Pań, które nie mają jasno określonych preferencji.
W przypadku kamienia warto zapoznać się wcześniej ze znaczeniem poszczególnych okazów. Każdy jest dobierany do urody, charakteru więc najlepiej zrobić to od razu jubilera, który z wprawą określi odpowiedni rodzaj kamienia.
Rozmiar to dość problematyczna kwestia. Jeżeli tylko mamy taką możliwość powinniśmy zmierzyć pierścionek, który nosi przyszła narzeczona. Nasz pomiar może nie być dokładny, więc najlepszym rozwiązaniem jest zabranie pierścionka ze sobą do jubilera, co może jednak okazać się zadaniem nie do wykonania. Warto wtedy poprosić o pomoc mamę, siostrę lub przyjaciółkę przyszłej narzeczonej.
Styl pierścionka jest również bardzo ważny. Należy tutaj zwrócić uwagę na styl ubierania się Pani i na styl biżuterii, który nosi. Klasyczne pierścionki z jednym kamieniem są świetne dla kobiet o drobnej figurze i wykazujących się delikatnością. Pierścionki z wieloma kamieniami są raczej przeznaczone dla Pań lubiących fantazję, kolory i dużą biżuterię.

comments icon7 komentarzy
7 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

7 thoughts on “Uroczystość zaręczyn – z jakim pierścionkiem?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane