Różne

Terapia na zmarszczki komórkami macierzystymi – skuteczne regeneracja skóry

• Zakładki: 49


Terapia na zmarszczki komórkami macierzystymi to niechirurgiczna, minimalnie inwazyjna metoda odmładzania twarzy. Łączy w sobie iniekcje skórne ze szpiku kostnego, pępowiny i tkanki tłuszczowej komórek macierzystych, a także czynników wzrostu. Sprawdź, na czym dokładnie polega zabieg!

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste mogą zmienić się w niemal każdy inny rodzaj komórek w organizmie, by wspomóc naprawę i regenerację uszkodzonych obszarów. Wspierają odbudowę kości i tkankę mięśniową, ścięgien, płuc, narządów i nie tylko. Zaawansowana terapia na zmarszczki komórkami macierzystymi może zregenerować skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, stres i urazy.

Zwykle proces starzenia rozpoczyna się około 40 roku życia lub wcześniej w przypadku osób, które palą papierosy. Do najczęstszych oznak starzenia zaliczamy wypadanie włosów, przebarwienia skórne choroby zwyrodnieniowe i utratę jędrności skóry. Wraz z wiekiem proces odnowy komórek skóry ulega spowolnieniu, a ich rozpad i odnowa zachodzą w różnym tempie. Nie można zatrzymać tego procesu, ale można go spowolnić dzięki terapii na zmarszczki komórkami macierzystymi.

Jak wygląda terapia na zmarszczkami komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste pobiera się w znieczuleniu miejscowym ze szpiku kostnego, tkanki tłuszczowej, skóry lub dziąseł. Następnie poddaje się je obróbce. Specjaliści ekstrahują komórki z fragmentów tkanki, a później namnażają je do dziesiątek lub setek milionów. W zależności od stanu fizycznego pacjenta, chorób współistniejących i wybranego planu leczenia, efekt terapii utrzymuje się od sześciu miesięcy do kilku lat. Pierwsze efekty pojawiają się 1-2 tygodnie po zabiegu, z biegiem czasu stają się coraz bardziej widoczne. Precyzyjną diagnozę można postawić po wnikliwej analizie.

Wspomniany zabieg niweluje zmarszczki i drobne linie, jednocześnie wyrównuje koloryt skóry. Mezenchymalne komórki macierzyste stymulują produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Wspomniane komórki słyną z właściwości immunomodulujących. Skutecznie kontrolują stan zapalny, przyspieszając regenerację skóry. 

Dlaczego warto umówić się na zabieg?

Jeśli marzysz o odmłodzonej, gładkiej skórze, rozważ terapię na zmarszczki komórkami macierzystymi. Proponowany zabieg wspaniale nawilża i regeneruje skórę. Może też  zmniejszać worki i cienie pod oczami.

Terapia komórkami macierzystymi poprawia elastyczność skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wspomniana metoda pobudza porost włosów i poprawia ich strukturę. Można ją też stosować na zmarszczki, przebarwienia, opadające policzki i rozszerzone pory.

Terapia na zmarszczki komórkami macierzystymi spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów. Nie tylko spowalnia proces starzenia, lecz w wielu przypadkach pozwala go odwrócić. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą JAKUBOWSKA ESTHETIC

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.