Pierścionek zaręczynowy - propozycje

Pierścionek zaręczynowy – propozycje

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego często wiąże się z ogromnym stresem dla mężczyzny – jeżeli chce sprawić ukochanej niespodziankę, musi dobrze przygotować się do zakupu oraz poznać jej preferencje. Warto wówczas zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak rozmiar, materiał, kamień czy zdobienia.
Przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję odnośnie kruszcu: tradycyjnie wybieramy pierścionek ze złota, bowiem podkreśla ono wagę wydarzenia oraz jest trwałe. Jeśli nasza ukochana nie przepada za złotym odcieniem biżuterii możemy zdecydować się na alternatywne białe złoto, różowe lub platynę. To ostatnie rozwiązanie jest również wskazane, jeśli przyszła narzeczona nie może nosić złotej biżuterii z przyczyn zdrowotnych. Wielki brylant noszony na serdecznym palcu to z pewnością marzenie wielu kobiet, jednak podchodzą one do sprawy bardzo realistycznie, dlatego zamiast zaciągać kredyt na zakup pierścionka możemy zdecydować się na inny kamień. Zasięgnijmy wcześniej języka i poprośmy o pomoc przyjaciół oraz rodzinę: niewykluczone, że nasza ukochana marzy o pierścionku z szafirem lub rubinowym oczkiem zamiast diamentów. Ważne są również jej preferencje odnośnie biżuterii: jeżeli nie przepada za dużymi pierścieniami lub nie nosi jej za często, niewykluczone, że lepiej sprawdzi się w tym przypadku pierścionek nieco skromniejszy. Ustalenie rozmiaru to także niełatwa sprawa, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości wypożyczenia jej codziennej biżuterii. Na szczęście większość salonów jubilerskich oferuje poprawki, jeżeli nie uda nam się dopasować pierścionka idealnie.

7 myśli na temat “Pierścionek zaręczynowy – propozycje

  1. Z tymi poprawkami to trzeb ostrożnie. Ja kupiłem pierścionek z brylancikami (było ich 12 ), poszliśmy zmniejszać pierścionek i jubiler stwierdził, że to na nasze ryzyko, bo pierścionków z tak wieloma osadzonymi kamieniami nie powinno się w ogóle ruszać, bo kamyki mogą się obluzować …

    1. Dlatego lepiej zabrać kobietę do sklepu aby przymierzyła. Wtedy na pewno kupisz dobry. A nie bieganie i zmniejszanie, a przecież to są i koszty i czas zmarnowany.

  2. Ja wybrałam sobie białe złoto i bardzo mi się podoba. Jeśli nie jesteś pewny, jaką biżuterię lubi Twoja kobieta, to najlepiej spytaj ją wprost. Taki pierścionek będzie z nami do końca życia i będzie towarzyszył nam non stop.

Dodaj komentarz