Różne

Małe, a jednak ważne – poznajcie niepozorne rzeczy, które wpisują się w life hacks

• Zakładki: 38


Małe rzeczy mają znaczenie i trudno się z tym nie zgodzić. Jednak z drugiej strony nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że można ułatwić sobie życie przez małe i szybkie tricki. Dlatego czas je poznać i dzięki temu pokazać swoją kreatywność, ale też zyskać nieco pieniędzy w portfelu. Czas więc przejść do szczegółów.

Mała klamra plastikowa to must have

Na początek na tapetę, a może raczej pierwszy plan wjeżdża mała klamra plastikowa. Pewnie pomyślicie, po co Wam akurat klamra? Cóż, jeżeli lubicie dobry styl, a także cenicie dodatki, to za jej sprawą możecie sprawić, iż Wasze ubrania staną się jeszcze bardziej modne. Ba! Szybko i łatwo można dzięki niej odmienić stylizację i dodać jej elegancji czy casualowego stylu. Otóż wystarczy tylko dołączyć klamrę do paska i już zyskacie nowy dizajn paska. A jeżeli wybierzecie kilka kolorów, to za niewielkie pieniądze zyskacie naprawdę świetną galanterię. Oczywiście to nie wszystko, bo do takiej klamry można dołączać także sznurki i samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju paski. Małe rzeczy, a jednak mogą sprawić, że Wasz outfit będzie stał w opozycji do słowa „nuda”. Ale nic nie stoi także na przeszkodzie, by samodzielnie robić sznurkowe czy też plecione paski, a potem je sprzedawać. W końcu kreatywność jest bardzo ważna.

Stare palety – nowe meble

Nie tylko klamra plastikowa do ubrań sprawi, iż uda Wam się zarobić, bo jeżeli w domu czy piwnicy macie stare palety to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je i wykonać stylowe meble. Jak to jest możliwe? Cóż, to bardzo proste. Wystarczy tylko oszlifować ich powierzchnię, co można robić szlifierką, ale też papierem ściernym. Koniecznie należy usunąć wszystkie gwoździe. Po tym etapie można już przejść do kolejnego, czyli zabezpieczenia palet. Do tego celu można użyć choćby impregnatu. Dla poprawienia estetyki warto pomalować palety na kolor biały- dzięki temu uzyska się efekt bielonego drewna. Ale można także postawić na kolor brązowy, który także pięknie podkreśli słoje oraz sęki na jego powierzchni. To już prawie koniec, bo teraz wystarczy tylko skleić palety. Jeżeli chcecie wykonać stolik kawowy to wystarczy tylko ułożyć kilku palet na siebie i sklejenie ich klejem do drewna. Jeżeli jednak myślicie o bardziej zaawansowanym projekcie, to warto wcześnie go przygotować. Nawet łóżko z palet można szybko i łatwo przygotować, ale jednak potrzebne jest do tego celu więcej sztuk palet, które łączycie ze sobą na długość 180 cm, z kolei z 2 bądź trzech podwójnych palety wykonujecie zagłówek. Czyż to nieproste? Jasne, że tak.

Stare meble= nowe meble

Remont kuchni nie jest ani tani, ani też przyjemny. A jednak czasami jest konieczny. Ale nie musicie wbrew pozorom wydawać sporo pieniędzy, bo przy małej dawce kreatywności wykonacie świetny dizajn mebli. Otóż zamiast kupować nowe, lepiej wykorzystać okleinę meblową, którą skrupulatnie pokrywacie meble. Na początek oczywiście konieczne jest ich oczyszczenie i wyrównanie powierzchni. Do tego celu przyda się papier ścierny o dużej gramaturze. Potem możecie już przejść do przyklejenia okleiny. Te dostępne są w wielu różnych wzorach oraz kolorach i tak naprawdę wszystko zależy od Waszych preferencji czy też upodobań. Możecie wybrać okleinę na wysoki połysk i zyskać nowoczesne meble. Ale możecie również postawić na okleinę w kolorze stali bądź imitującą ten materiał i zyskać meble, które będą prezentować się niczym z nowoczesnego loftu. Ciekawym wyborem są też okleiny, które imitują naturalne drewno. Co ciekawe, na ich powierzchni widnieje imitacja słoi i sęków, co tworzy jeszcze lepszy wizualnie efekt.

Nowe życie starych ubrań

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że większość z nas kupuje za dużo ubrań, w których niekoniecznie ma ochotę chodzić. Można oczywiście stwierdzić, że „taki mamy klimat”, ale też coś z tym zrobić i zaprzestać tego. Ale jednocześnie wcale nie oznacza to, że Wasze stylizacje ciągle muszą być takie same czy nudne. Nic bardziej mylnego. Otóż wystarczy tylko wykorzystać starą odzież i ją przerobić. Z jeansów można zrobić spodenki, a jeżeli macie modele z szerszą nogawką, to wystarczy tylko ją przeciąć i obszyć i już zyskacie modne spodnie z rozcięciem. Możecie też wykorzystać koraliki, dekoracyjne materiały – innymi słowy wszystko, co macie pod ręką

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.