Porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? – PORADNIK

• Zakładki: 26 • Komentarz: 5


Przychodzi taki moment, kiedy zaręczyn nie da się dalej odwodzić. Nadchodzi czas stabilizacji. Kilkuletni związek wchodzi w kolejny etap. Etap rodziny. Jednym przychodzi to wejście z łatwością, inni zastanawiają się całymi miesiącami, czy warto? Jak to zrobić? Od czego zacząć? Pojawiają się wątpliwości, czy ukochana na pewno się zgodzi, czy na pewno wszystko pójdzie tak, jak powinno. Niezależnie od stażu związku, jeśli to jest ten moment, w którym powinien pojawić się pierścionek, to u wszystkich pojawia się ten sam dylemat.

A niby jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Większość moich klientów zastanawia się od  czego w ogóle zacząć poszukiwania pierścionka. Jak sprawdzić rozmiar odpowiedniej błyskotki? Jaki pierścionek wybrać? Wciąż niewiele par decyduje się, by wspólnie powziąć decyzję. Choć coraz częściej spotykam przyszłych nowożeńców, którzy postanawiają wziąć na swój wspólny karb odpowiedzialność za zaręczyny. Tradycje ewoluują, niewątpliwie. Symboliczny moment oświadczyn wciąż jednak należy do mężczyzn. Olbrzymi wybór pierścionków zaręczynowych nie ułatwia podjęcia decyzji.

Podobno oświadczyny są jednym z tych wydarzeń, które wspomina się przez całe życie – jeden dzień, a tak wiele znaczy. Pierścionek zaręczynowy jest przysłowiową wisienką na torcie, symbolicznym upamiętnieniem przejścia ze stanu panieństwa w stan ożenku 🙂 Nie bez powodu pierścionek zaręczynowy pochłania tak dużo uwagi przyszłych małżonków. Jak powinien wyglądać? Czy powinien mieć szlachetny kamień? Czy powinien być jak klasyczny pierścionek zaręczynowy czy raczej prezentować nowoczesną formę sztuki?

pierścionek zaręczynowy

Rozmiar i osobowość

Główną bolączką Panów jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Jak sprawdzić, jaki rozmiar nosi Twoja wybranka? Najlepiej przynieść do jubilera jakikolwiek inny pierścionek, jaki nosi Twoja ukochana. Albo podpytać mamę, babcię. Gdy kobiety są do siebie podobne, noszą zbliżone rozmiary. Nie mając stuprocentowej pewności możesz zaryzykować z rozmiarem i wybrać ciut większy, by później bezproblemowo zmniejszyć skarb. W takim przypadku nie kupuj pierścionka z osadzonymi kamieniami dookoła. Tego typu pierścionków nie powinno się zmniejszać, by osadzone kamienie nie wypadły, ani nie zostały uszkodzone. Najłatwiej zmieniać rozmiar klasycznego pierścionka zaręczynowego. Pierścionek powinien być dopasowany do osobowości kobiety – jeśli jest ona zamkniętą w sobie romantyczką, lepiej nie szastać z ogromnymi kamieniami i podkreślać luksusu, panna z takimi upodobaniami może się źle czuć z takim pierścionkiem. Kobiety lubujące się w najnowszych trendach z pewnością pokochają nowoczesne, fikuśne pierścionki, tradycjonalistki ucieszą się z klasyki samej w sobie.

Nie oszczędzaj

Głębokie tradycje pierścionka zaręczynowego sięgają kultury patriarchalnej, w której to najczęściej aranżowano małżeństwo dla zysków. Pierścionek zaręczynowy był wykupem Panny Młodej z rąk ojca. Był swego rodzaju zastawem, zapewnieniem i gwarancją, przekładającą się na korzyści majątkowe. Jeśli mężczyzna porzuci kobietę, z którą jest zaręczony, traci pieniądze – tyle, ile wart jest pierścionek. Choć dziś już nasze relacje wyglądają inaczej, to pierścionki wciąż są pewnego rodzaju gwarantem. Narzeczone w związkach czują się pewniej. Czyżby wciąż działała magia symbolicznego pierścionka? W każdym bądź razie na pierścionku nie oszczędzaj. Kup porządny pierścionek, który będzie częścią majątku Twojej żony, a i wartościową pamiątką. Lepiej odłożyć zaręczyny na kilka miesięcy, oszczędzić trochę pieniędzy, niż kupować pierścionek jakikolwiek. Pierścionek powinien być złoty ze szlachetnymi kamieniami oprawionymi w finezyjny sposób. Najlepiej, by były to diamenty i brylanty. Im większe, im lepszego szlifu i przejrzystości, tym lepiej. Choć jak już wcześniej pisaliśmy – wielkość, kolor, materiał należy dobrać do charakteru ukochanej, a nie do zasobności portfela narzeczonego. Ceny złotych pierścionków zaręczynowych zaczynają się od 500 zł, a końca cenowej sztachety nie widać 🙂

Symbol miłości

Pierścionek jest jednym z najpiękniejszych symboli miłości. Zanim wręczycie jakikolwiek pierścień ukochanej rozważcie, w jakim momencie życia jesteście, zapamiętajcie tę chwilę. Będzie ona towarzyszyć Wam przez długie lata.

Dobra rada

A na koniec dobra rada – wybierając pierścionek zaręczynowy zwróćcie uwagę, by komponował się on z obrączką. Podczas ślubu Panny Młode noszą pierścionek i obrączkę razem. Często zbyt finezyjne pierścionki niezbyt pasuje do nawet i klasycznej obrączki. Pamiętajcie o tym, decydując się na wybór odpowiedniego zestawienia.

 

comments icon5 komentarzy
5 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

5 thoughts on “Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? – PORADNIK

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane