Biżuteria z motywami roślinnymi jest doskonałym dodatkiem garderoby niezależnie od pory roku. Kolczyki, pierścionki czy bransoletki inspirowane naturą to sposób na ukazanie swojego zamiłowania do przyrody, jak i ożywienie stylizacji w pochmurne, deszczowe dni. Jeśli szukasz pomysłów na unikatowe dodatki biżuteryjne, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiesz się, jaką biżuterię możesz wykonać, a także gdzie znajdziesz oryginalne propozycje na ozdoby.
Koralikowane kwiaty
Koralikowanie, czyli beading, to efektowna technika, która pozwala stworzyć wyjątkowe dodatki biżuteryjne. Im wybierzesz koraliki o mniejszej średnicy, tym wyraźniejszy i dokładniejszy będzie wybrany przez Ciebie wzór.
Jeśli więc szukasz sposobu na wykonanie oryginalnej bransoletki, jedynej na całym świecie, wybierz koralikowanie. I chociaż jest to technika polecana osobom zaawansowanym w tworzeniu biżuterii, to pamiętaj, że w Internecie znajdziesz tutoriale, które przeprowadzą Cię krok po kroku. Dzięki temu z odrobiną cierpliwości i zapału nawet zaczynając przygodę z DIY, dasz sobie radę. Jeżeli będziesz szukać wskazówek do wybranego projektu biżuterii, zajrzyj na blog Korallo. Znajdziesz tam m.in.:
- wskazówki o tym, jak wykonać dodatki wybraną metodą,
- informacje o właściwościach kamieni naturalnych,
- tutoriale przedstawiające, jak stworzyć konkretną biżuterię.
Makramowe kolczyki i wisiorki w kształcie liści
Równie ciekawą i zarazem prostszą od beadingu techniką tworzenia dodatków biżuteryjnych jest makrama. Polega ona na pleceniu różnej grubości sznurków we wzory, bez użycia igieł, drutów czy szydełek.
Techniką makramy wykonasz zarówno bransoletkę, w którą wpleciesz zawieszki w formie kwiatów czy drzew, jak i listki ze sznurka jako kolczyki czy wisiorek do naszyjnika.
Makrama jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że taka biżuteria doskonale wpasowuje się w boho. Taki styl cechuje m.in. wzorzystość i inspiracja naturą, korzystanie z przyjaznych przyrodzie tkanin.
Jeśli swoją pierwszą bransoletkę lub kolczyki planujesz wykonać techniką makramy, zajrzyj na wspomniany blog Korallo. Znajdziesz tam wskazówki, od czego zacząć i jakie elementy przydadzą Ci się podczas tworzenia takiej biżuterii.
Minimalistyczne bransoletki i naszyjniki
Jeśli w życiu codziennym stawiasz na minimalizm i szukasz czegoś skromnego, możesz wybrać jedno z najprostszych rozwiązań. Jakie? Wystarczy, że kupisz delikatny łańcuszek, np. w kolorze złota lub srebra, i w takim samym odcieniu znajdziesz zawieszkę w kształcie listka, róży bądź drzewka, którą doczepisz do bransoletki lub naszyjnika. Ciekawym pomysłem może również okazać się stworzenie minimalistycznej broszki – przyczepisz ją np. do płaszcza, czapki, szala czy nawet ulubionej torebki dodając specjalnego akcentu.
Biżuteria z filcu lub sutaszu
Szukając techniki tworzenia biżuterii z motywami roślinnymi, przyjrzyj się także filcowaniu i sutaszowaniu. Chociaż obydwa sposoby wykonywania dodatków DIY będą wymagać od Ciebie zaangażowania i trochę czasu, to wiedz, że efekty są tego warte.
Zarówno pierwszą, jak i drugą techniką wykonasz bogato zdobione kolczyki, unikatowe wisiorki czy pierścionki. Dodatkowo w każdą z takich kompozycji z powodzeniem wpleciesz drobne koraliki z kamieni naturalnych, które nadadzą biżuterii eleganckiego charakteru. Bogatość barw, grubości i rodzajów wykończeń materiałów sprawia, że każda ozdoba będzie unikalna, a Ty masz możliwość stworzenia takich dodatków, jakie podobają Ci się najbardziej.
Gotowa biżuteria z motywami roślinnymi
Niezależnie od tego, jaki motyw roślinny Cię interesuje – liście, kwiaty, łodyżki czy drzewa – możesz również rozejrzeć się za gotowymi zestawami biżuterii. Jeśli nie masz pomysłu na własny dodatek lub dopiero zaczynasz przygodę z własnoręcznie tworzonymi ozdobami biżuteryjnymi, dobrym rozwiązaniem będzie zainspirowanie się ich motywami lub ich zakup. A jeżeli leży Ci na sercu kwestia dbania o środowisko, bez obaw możesz zamówić biżuterią w sklepie Korallo – zarówno dodatki biżuteryjne, jak pozostały asortyment pakowany jest przy użyciu mniejszej ilości materiałów.