Kosmetyki

Glass nails – jak uzyskać efekt tłuczonego szkła na paznokciach?

• Zakładki: 48


Szklane paznokcie to ciekawy sposób stylizacji – połączenie geometrycznych wzorów z nieoczywistym efektem, który prezentuje się imponująco przede wszystkim w mieniącym się świetle. Dowiedz się, jak uzyskać efekt tłuczonego szkła na paznokciach i odmień swój hybrydowy manicure.

Przygotowanie do manicure hybrydowego – jaki lakier wybrać do szklanych paznokci?

Do wykonania szklanych paznokci potrzebować będziemy bazowego lakieru oraz folii hologramowej. Efekt tłuczonego szkła wyśmienicie wygląda na ciemnych i dobrze nasyconych kolorach, jednak może być także ciekawym urozmaiceniem subtelnego manicure – wystarczy wszystkie paznokcie pomalować kolorem nude lub pudrowym różem i na 4 wykonać francuski manicure, a na jednym efekt tłuczonego szkła.

Przygotowanie do szklanego manicure hybrydowego zaczynamy tradycyjnie od zmatowienia płytek paznokcia i nadania im odpowiedniego kształtu, odsunięcia lub usunięcia skórek oraz odtłuszczenia paznokci cleanerem. Następnie malujemy paznokcie wybranym lakierem bazowym, utwardzamy pierwszą warstwę, malujemy drugą i tę zostawiamy bez utwardzania. Ważne, aby warstwy równomiernie pokryły płytkę paznokci, dlatego warto postawić na dobrze napigmentowane lakiery sprawdzonej marki, np. lakiery hybrydowe Victoria Vynn.

Efekt tłuczonego szkła na paznokciach krok po kroku

Jeszcze przed przystąpieniem do manicure należy przygotować folię. Małymi nożyczkami potnijmy ją na niewielkie, nierówne i najlepiej geometryczne kawałki. Pęsetą nakładamy na paznokcie każdy kawałek – możemy robić to schematycznie lub zdecydować się na kontrolowany nieład. Każdą folię należy delikatnie docisnąć do płytki paznokcia za pomocą pęsety lub wykałaczki. Gdy już pokryjemy wszystkie paznokcie folią hologramową, całość utwardzamy pod lampą LED lub UV. Następnie szklany manicure wykańczamy topem, którego zadaniem jest nie tylko utrwalenie, ale również zebranie odstających brzegów folii. Jeśli po nałożeniu jednej warstwy topu i jego utwardzeniu nadal w niektórych miejscach folia odstaje, czynność tę należy powtórzyć.

Efekt tłuczonego szkła to jedna z wielu propozycji odświeżenia swojego manicure. Dzięki hybrydowym lakierom i dodatkom do hybryd, możemy osiągnąć wiele ciekawych stylizacji paznokci.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
109 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.