Rajstopy/pończochy przeciwżylakowe

To bardzo poważny wątek. Rozmawiamy o zdrowiu, specjalistach, terapiach i lekach, dostępnych w aptekach, jak i u zielarzy. Dzielimy się doświadczeniami, pomagamy przejść chorobę.
Awatar użytkownika
Ladygaga
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:37

Rajstopy/pończochy przeciwżylakowe

Post autor: Ladygaga »

Nosicie pończochy przeciwżylakowe? Bo zaczynają mi pekać naczynka na nogach i
zylaki chyba leciutko sie powiększyły.
Które polecacie-byle niezbyt drogie
Awatar użytkownika
Serduszko
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:43

Re: Rajstopy/pończochy przeciwżylakowe

Post autor: Serduszko »

Myślę, że konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli stan żylaków będzie poważny to trzeba się będzie decydować na operację, nie ma się jednak czego bać. Taki zabieg to tylko ulga. A co do rajstop uciskowych to zobacz sobie te: https://venoflex.pl/produkt/rajstopy-damskie-kokoon/?
Lekarz musiałby Ci powiedzieć , jak silna powinna być ich kompresja. Te z serii Kokoon idealnie sprawdzają się jesienią i zimą.
Awatar użytkownika
mariannan
Posty: 60
Rejestracja: 26 lis 2019, 9:27

Re: Rajstopy/pończochy przeciwżylakowe

Post autor: mariannan »

Myślałam o takich rejstopach bo bardzo mni enogi bolały, ciężko mi było usiedzieć w pracy przy biurku a też za barzo nie mam możliwosći wstawać co chwilę zeby nogi rozprostować, koleżanka mi podpowiedziala suplement maxi3vena, to był strzał w dziesiątkę, nogi mam lżejsze i nie ma problemu z dłuższym siedzeniem
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: Rajstopy/pończochy przeciwżylakowe

Post autor: Welinka »

Niestety w niektorych przypadkach takie rzeczy nie sa rozwiazaniem. Moja babcia ma ogolnie problemy z nogami - obrzeki, zylaki itp. Odkad jednak przebywa na calodobowej opiece w domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu to widzę ,że znacznie jej sie poprawilo. Dostaje też smaczne i domowe posilki , czesto organizuja tam ciekawe wydarzenia - ma wiecej energii i checi do zycia. No a nogi nie sa juz dla niej tak uciazliwe bo jest pod stala opieka rehabilitantow.
ODPOWIEDZ