Uzależnienie

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Jaśka

Uzależnienie

Post autor: Jaśka »

Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu, jeśli dowiedzieliście się, że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc, ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii Nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
Białka

Re: Uzależnienie

Post autor: Białka »

W takiej sytuacji przede wszystkim trzeba rozmawiać, ale nie zmuszać. Brat tak naprawdę sam musi zdać sobie sprawę ze swojego problemu, musi wiedzieć, że jest uzależniony i potrzebuje pomocy. Można podsunąć mu broszurę ośrodka terapeutycznego Tu i Teraz w Krakowie https://www.alkoholizm.org.pl oni w naszej okolicy są naprawdę polecani. No i przede wszystkim życzę Wam wytrwałości.
Błażko

Re: Uzależnienie

Post autor: Błażko »

Nie chcę cię martwić, ale nie jesteś w stanie nikogo zmusić ani nakłonić do walki z nałogiem. Ta osoba sama musi tego zachcieć. Jeśli podejmie taką decyzję, możesz jej pomóc wytrwać. Moja siostra niby wiedziała jak szkodliwy jest dym tytoniowy dla niej i domowników. Niestety własne zdrowie nie było argumentem do rzucenia. Zaczęła coś z tym robić dopiero jak dowiedziała się, że jest w ciąży. Sam widzisz - silna motywacja.
kooń

Re: Uzależnienie

Post autor: kooń »

Dziadek po stracie żony zaczął pić. Nie mógł sobie poradzić z śmiercią, Zaczął topić smutki w wódce. Jedynym rozwiązaniem będzie dla niego ośrodek terapii uzależnień Nefo, ale trudno przekonać chorego do leczenia. Pomożecie mi? Macie jakieś pomysły jak go przekonać?
Awatar użytkownika
Karamia
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:48

Re: Uzależnienie

Post autor: Karamia »

Nie jest latwo jeśli ktoś się upiera przy swoim i uważa, że nic mu nie dolega. Też mieliśmy problem z naszym tatą i po długim czasie dopiero zdecydował się na leczenie w Ośrodku Terapii Mental Relax House. Obecnie trochę żałuje, że wcześniej się opierał, bo zaczął rozumieć, iż wychodzi mu to na dobre.
Jadźka

Re: Uzależnienie

Post autor: Jadźka »

Zdaję sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo o jakiekolwiek uzależnienie. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dany problem i zacząć już na samym początku z nim walczyć. I tak jak dowiedziałam się, że moja przyjaciółka uzależniła się od robienia zakupów to musiałam jakoś w tym jej pomóc. I znalazłam ten Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit w którym to mają już doświadczenia w tego typu formach uzależnień. Także mam nadzieję, że ona tam wytrwa i wyjdzie z tego nałogu.
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Uzależnienie

Post autor: Ogrodnik78 »

Alkoholizm to poważna choroba i poważny problem, które pojawiają się, kiedy tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Odczuwamy wówczas silny i niepohamowany przymus picia. Szybko możemy stracić nad nim kontrolę i uzależnić się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. W ten sposób powstaje błędne koło... zwane alkoholizmem. Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ro ... koholizmu/ Warto się zapoznać.
Joaśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Joaśka »

Co sądzicie o ośrodku Forest? Znajoma szukała ośrodka terapii dla swojego syna i w poradni psychologicznej polecono jej właśnie ten ośrodek. Czytaliśmy o nim trochę i opinie są zadowalające ale może macie nieco więcej informacji o tym miejscu, być może ktoś z waszych bliskich się tam leczył ?
Danuśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Danuśka »

Ośrodek uzależnień to bardzo dobry pomysł. Mi pomogła terapia. Rzucałam też papierosy więc dowiedziałam się skąd u mnie taka skłonność do uzależnień i jak sobie z tym poradzić. Jak nie wpaść po raz kolejny w ciąg, jak nie wrócić do palenia. Ten kurs robiłam https://www.reset33.pl/
zostań

Re: Uzależnienie

Post autor: zostań »

Przede wszystkim okaz mu wsparcie i szczerze z nim porozmawiaj, może także z resztą rodziny. Ja miałam podobną sytuację, ale z moim tatą, on nie zauważał problemu, aż w końcu nie upił się na tyle, że zaczął robić się agresywny. Podniósł rękę na mojego brata, ale sam siebie powstrzymał. To był punkt zwrotny. Chciał pomocy i my mu ją umożliwiliśmy. Poszedł za naszą namową na detoksykację i terapię do ośrodka leczenia uzależnień System Med https://www.systemmed.pl/terapia/ w Morawicy. Tam miał rzetelną opiekę i profesjonalną pomoc, której tak potrzebował. Terapia go zmieniła, nie pije już około 1,5 roku i jest o wiele spokojniejszy.
Elżbieta

Re: Uzależnienie

Post autor: Elżbieta »

Na szczęście dzisiaj jesteście w stanie otrzymać znacznie lepszą opiekę psychologiczną. Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie rozpocząć leczenie, to ja na pewno mogę Wam polecić, byście zajrzeli do https://psychomedic.online/ Tam możecie skorzystać ze zdalnych porad, które realnie powinny się u Was sprawdzić. Mnie takie rozwiązania bardzo przekonuję.
Jeż

Re: Uzależnienie

Post autor: Jeż »

Pomoc podczas walki z uzależnieniem jest bardzo ważna. Często alkoholik nie widzi żadnego problemu. Ja na Twoim miejscu na początek spróbowałabym przekonać chorego do zaszycia alkoholowego w Sieradzu. Esperal jest bardzo popularnie nazywany również wszywką alkoholową. Dzięki działaniu leku Esperal można na dobre pozbyć się szkodliwego nałogu. Sam Eaperal nie da nam pewności, że nasz nałóg jest w pełni zwalczony. Trzeba pamiętać, że działa on do 12 miesięcy i po tym czasie picie alkoholu nie da nam takich nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy, że tylko terapia pozwoli wrócić do normalnego życia.
małrycy

Re: Uzależnienie

Post autor: małrycy »

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw namówić brata na zabieg odtrucia. Po tak długim okresie picia, w organizmie gromadzi się wiele toksyn. Aby pacjent był odpowiednio przygotowany na dalsze leczenie, jak np. terapia czy zaszycie, warto najpierw zadbać o jego samopoczucie. Tutaj możecie dowiedzieć się na temat tego, jak wygląda zabieg https://odtruwaniegdansk.pl/. Zabieg odtrucia alkoholowego jest przeprowadzony w domu pacjenta.
grażyna

Re: Uzależnienie

Post autor: grażyna »

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszą pomoc otrzymacie w https://medox.org.pl/ . Jest to bardzo dobry ośrodek, w którym pracują naprawdę świetne osoby, które bardzo angażują się w pomoc uzależnionej osobie, dlatego jak najbardziej warto się tutaj zapisać
kaśka1

Re: Uzależnienie

Post autor: kaśka1 »

Na pewno pomocy psychologicznej udzieli Tobie poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Polecam zajrzeć na ich stronę w wolnej chwili i bliżej zapoznać się z ofertą. Warto wiedzieć, że w obecnych czasach poradnia ta oferuje także usługi online.
Leńka

Re: Uzależnienie

Post autor: Leńka »

Jaśka pisze: ↑24 lut 2021, 9:08 Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu, jeśli dowiedzieliście się, że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc, ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii Nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
Też miałam ten problem w rodzinie, przeczytaj sobie wpis jak pomóc alkoholikowi na blogu Medyczny Detox, mi bardzo dużo podpowiedział.
Tośka

Re: Uzależnienie

Post autor: Tośka »

Jak już jesteśmy w temacie uzależnień, to pamiętajcie, że osoba uzależniona sama musi chcieć podjąć leczenie. Wy możecie mu jedynie zaproponować jakiś środek i wytłumaczyć, jak ważne jest leczenie oraz terapia w kontekście uzależnień. Od u ciebie polecam ośrodek leczenia uzależnień Borowik, ponieważ wiem że pracują tam prawdziwi specjaliści przez doskonale znają się na swej dziedzinie, jak nikt inny.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 392
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:20

Re: Uzależnienie

Post autor: kasiakowa06 »

Jaśka pisze: ↑24 lut 2021, 9:08 Moi drodzy co byście zrobili na moim miejscu, jeśli dowiedzieliście się, że brat ma problem z alkoholem. Jak długo zastanawiałam się jak mogłabym mu pomóc, ale niestety musiałbyś się dobrowolnie poddać leczeniu ośrodku uzależnień terapii Nefo tylko zastanawiam się jak go nakłonić na takie leczenie
Zdecydowanie skierowałabym go na odwyk, albo przynajmniej starałabym się... alkoholizm to okropna choroba! Tu na pewno mu pomogą: https://wyspasozo.pl/oferta/prywatny-os ... koholizmu/

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 392
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:20

Re: Uzależnienie

Post autor: kasiakowa06 »

Jeż pisze: ↑27 lip 2021, 16:37 Pomoc podczas walki z uzależnieniem jest bardzo ważna. Często alkoholik nie widzi żadnego problemu. Ja na Twoim miejscu na początek spróbowałabym przekonać chorego do esperallodz.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-sieradz-zdunska-wola-lask/]zaszycia alkoholowego w Sieradzu. Esperal jest bardzo popularnie nazywany również wszywką alkoholową. Dzięki działaniu leku Esperal można na dobre pozbyć się szkodliwego nałogu. Sam Eaperal nie da nam pewności, że nasz nałóg jest w pełni zwalczony. Trzeba pamiętać, że działa on do 12 miesięcy i po tym czasie picie alkoholu nie da nam takich nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy, że tylko terapia pozwoli wrócić do normalnego życia.
Jeżeli ktoś jest z Poznania i interesuje go esperal to bardzo polecam te klinike: https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/

Obrazek
Duśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Duśka »

Ja słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat zaszycia. W tym przypadku wydaję mi się jednak, że uzależniony też musi wyrazić zgodę na leczenie. Tutaj na pewno znajdziesz wiele informacji na temat wszywki: https://esperalkatowice.com/. Esperal aktywny jest od 8 do 12 miesięcy – w zależności od indywidualnych cech Pacjenta. Jeśli jednak dana osoba wykazuje taką potrzebę, zabieg po tym czasie można powtórzyć. Sam zabieg jest krótki, po około 30 minutach jest już po wszystkim.
Kaśka2

Re: Uzależnienie

Post autor: Kaśka2 »

Hej. Wiecie co, jeżeli macie w rodzinie kogoś, to nie daje sobie rady z powodu uzależnienia alkoholowego, to moim zdaniem, warto mu zaproponować leczenie w jakimś specjalistycznym ośrodku. Z tego co wiem, to bardzo dobry jest Ośrodek Krajna, w którym pracują naprawdę prawdziwi specjaliści w tym zakresie. Zajrzyjcie sobie na ich stronę, a przekonacie się sami
przemo

Re: Uzależnienie

Post autor: przemo »

W mojej opinii, to Twój brat przede wszystkim powinien chcieć się leczyć. Jeżeli on nie dostrzega problemu, to zawsze będzie wracał do alkoholu mimo waszych największych starań. Spróbuj mu przedstawić np opcję zaszycia alkoholowego w Krakowie. Może to wyda się dla niego sensowne. Esperal działa od razu po zabiegu, który trwa około 30 minut. To rodzaj terapii awersyjnej, która ma wywołać niechęć do alkoholu i doprowadzić alkoholika do abstynencji. Oprócz tego możecie również pomyśleć nad dobrym psychoterapeutą z Waszego miasta.
ODPOWIEDZ