Zdrowie psychiczne

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
cherry22
Posty: 21
Rejestracja: 08 kwie 2019, 16:43

Zdrowie psychiczne

Post autor: cherry22 »

Siemanko, słuchajcie ostatnio mam dużo stresu w życiu, odbija się to na złej jakości snu i ciężko mi się przez to funkcjonuje w ciągu dnia. Jakiego psychiatrę lub psychologa możecie polecić w Warszawie?
Awatar użytkownika
misiek29
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2019, 16:50

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: misiek29 »

Psychiatrów jest wiele, ale zobacz sobie psychomedic. Mają kilka gabinetów w Polsce, ale słyszałem, że są też w Warszawie ;).
Awatar użytkownika
kitti32
Posty: 57
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:51

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: kitti32 »

Też sądzę, że są super wyborem. Mają wielu doświadczonych psychiatrów i psychologów. Wiedzą jak pomagać z takimi problemami. Zadzwoń sobie do nich.
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: Welinka »

Warto dbac o swoje zdrowie psychiczne. Niestety depresja moze dopasc kazdego z nas - czy to w mlodym czy w starszym wieku. Jednak seniorzy sa szczegolnie narazeni na takie choroby - zwlaszcza kiedy przestaja byc sprawni a takze zaczynaja polegac na pomocy innym. Czuja sie juz niepotrzebni, jednak mozna im na nowo pokazac zycie - ze mozna sie z niego cieszyc nawet jezdzac na wozku . Moj dziadek wlasnie od niepamietnych czasow po smierci babci byl zawsze smutny - ale znalezlismy dla niego miejsce w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu i widze ze powoli wraca usmiech na jego twarzy - no i jest pod stala opieka personelu.
Awatar użytkownika
bratek
Posty: 28
Rejestracja: 02 wrz 2019, 12:15

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: bratek »

Czasem sytuacje stresowe w życiu mogą podprowadzić do depresji więc staram się walczyć i relaksować . Odcinając się od codziennego znoju i sytuacji stresowych jakie codziennie się kumulują. Moim sposobem jest siąść wieczorem z dobrą książką w ręce i poczytać odciąć się i zapomnieć chociaż na chwilę od wszystkiego by móc odpocząć a co za tym idzie i moja psychika. Ostatnio szukałam sobie nowej propozycji do poczytania i trafiłam na bardzo fajną książkę na https://www.taniaksiazka.pl/zagubieni-w ... 87610.html zaciekawiła mnie bardzo. Lubię tą księgarnie mają wiele ciekawych propozycji jak i fajne ceny. Zawsze coś ciekawego znajdę u nich na odstresowanie.
Awatar użytkownika
Bunia
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:18

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: Bunia »

Warto nadmienić że zdrowie psychiczne podupada również u ludzi w podeszłym wieku. Spora ilość seniorów ma niestety depresję, z którą nie potrafią sobie sami poradzić. Ja z tego artykułu https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/dep ... starszych/ dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat rozpoznania tej choroby u osoby starszej jak i jej leczenia. Mnie bardzo te informacje pomogły.
mamuśka17

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: mamuśka17 »

Obecnie można stosować tlenoterapię w warunkach domowych. Oterpia ma do wybory dwa modele które są bezpieczne. Tlenoterapia wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Jest wiele opinii o tym, że również może być skuteczną terapią w przypadku depresji. Może warto spróbować.
Kemuś

Re: Zdrowie psychiczne

Post autor: Kemuś »

Welinka pisze: ↑11 lip 2020, 23:34 Warto dbac o swoje zdrowie psychiczne. Niestety depresja moze dopasc kazdego z nas - czy to w mlodym czy w starszym wieku. Jednak seniorzy sa szczegolnie narazeni na takie choroby - zwlaszcza kiedy przestaja byc sprawni a takze zaczynaja polegac na pomocy innym. Czuja sie juz niepotrzebni, jednak mozna im na nowo pokazac zycie - ze mozna sie z niego cieszyc nawet jezdzac na wozku . Moj dziadek wlasnie od niepamietnych czasow po smierci babci byl zawsze smutny - ale znalezlismy dla niego miejsce w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim i widze ze powoli wraca usmiech na jego twarzy - no i jest pod stala opieka personelu.
Polecam artykuł na stronie Wetalk jak wyleczyć depresję bez leków, otwiera oczy na kwestie związane z depresją.
ODPOWIEDZ