Bóle głowy

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
mona
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2019, 9:48

Bóle głowy

Post autor: mona »

Witam serdecznie. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na migrenowe bóle głowy? Z tego co wyczytałam tu https://migrena-botulina.pl/ to w leczeniu migren można wykorzystywać toksynę botulinową. Wiecie na czym to polega? Może ktoś miał okazję korzystać?
Awatar użytkownika
omenga
Posty: 164
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:33

Re: Bóle głowy

Post autor: omenga »

Mnie lekarz kiedyś przepisał Ketonal i jak już jest bardzo źle,a ból głowy nie do wytrzymania to wtedy zażywam. Miałam już różne leki przepisane, jednak nie uważam, żeby któreś pomogły na dłużej. O sposobie wspomnianym przez Ciebie nie słyszałam.
Awatar użytkownika
meryntrant
Posty: 478
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:30

Re: Bóle głowy

Post autor: meryntrant »

Dla mnie bardzo dobrym źródłem informacji jest stronka lekarzebezkolejk. Gdy podszebowałam,aby pomógł mnie urolog , to tam zapisałam się an wizytę w dwie minuty. Znajdziecie tam również naprawdę sporo jakościowych informacji związanych z leczeniem i tak dalej :D. Polecam bo umówicie się do lekarza bez kolejek.
Awatar użytkownika
asanka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:13

Re: Bóle głowy

Post autor: asanka »

Ból głowy może się zdarzyć, wiadomo. Ale jeśli pojawia się miesiąc w miesiąc przed okresem i dezorganizuje czasem nawet cały dzień to już był dla mnie problem. Okazało się, że mam migrenę menstruacyjną, stąd te objawy. Zdecydowałam się na antykoncepcję i tak o niej myślałam już wcześniej. Belara pomogła bardzo, praktycznie cały ten pms zniknął.
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2019, 9:22

Re: Bóle głowy

Post autor: graczek80 »

warto zrobic badania krwi, moze rezonans jeśli ból pojawia sie często i jest nie do zniesienia. czasem może być na tle nerwowym lub od kręgosłupa szyjnego. wybrać sie do paru specjalistów.

--------------------
https://best-med.pl/nefrologia
Awatar użytkownika
mmonisia1
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2019, 16:06

Re: Bóle głowy

Post autor: mmonisia1 »

Rozwiązań w tym temacie jest mnóstwo. Sam musisz się na coś zdecydować.
Od razu robi nam się lepiej, gdy słyszymy, że innym jest gorzej.
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Bóle głowy

Post autor: klejka »

Bóle, urazy głowy na skutek upadku lub wypadku samochodowego to najczęstsze sytuacje, w których zleca się wykonanie rezonansu magnetycznego głowy. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie rezonans otwarty lodz - warto jeszcze dzisiaj umówić się tutaj na wizytę.
Awatar użytkownika
megi02
Posty: 175
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:34

Re: Bóle głowy

Post autor: megi02 »

Może po protu masz kłopoty z migreną? Ja niestety cierpię na bóle głowy i powiem szczerze, że nie wiem jak mam się pozbyć tych migren. Tabletki średnio pomagają, a do tej pory działały. Z tego co czytałam tutaj https://migrena-botulina.pl/ leczą migreny toksyną botulinową. Zabieg jest bezbolesny a daje naprawdę długotrwałe efekty. Tak się zastanawiam, czy warto spróbować. Miał ktoś z Was taki zabieg?
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:42

Re: Bóle głowy

Post autor: maksik »

Mnie jakoś ta metoda nie przekonuje. Botoks raczej nie jest czymś naturalny, A tego unikam. Zdecydowanie bardziej przekonuje mnie tlenoterapia, a z tego co wiem jest również skuteczna. Obecnie jest kilka sposobów na korzystanie z tlenoterapia właśnie. Można mieć nawet własny koncentrator tlenu w domu. Oterapia ma dwa modele w tym jeden mobilny gdzie można z tlenu korzystać poza domem, np. w czasie jazdy samochodem.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:47

Re: Bóle głowy

Post autor: myszka »

Ja miałam koncentrator tlenu oterapia dla mojej mamy. Niestety my podawaliśmy jej tlen ponieważ chorowała na raka płuc. O tlenoterapi czytałam i też spotkałam się z informacją o tym, że działa to na bóle głowy własnie.
Awatar użytkownika
JuliaLaskowska
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2020, 10:50

Re: Bóle głowy

Post autor: JuliaLaskowska »

Nie ma nic lepszego na ból głowy niż dobry sen
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:42

Re: Bóle głowy

Post autor: maksik »

Pewnie tak. Ale kiedy dopada ból migrenowy to nawet spać się nie da. Kto takiego bólu nie doświadczył ten nie wie. Cała ta tlenoterapia podobno jest skuteczna. I faktycznie lepiej kupić taki koncentrator Oterapia i móc skorzystać z niego w domu niż w obecnej sytuacji chodzić po gabinetach.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:47

Re: Bóle głowy

Post autor: myszka »

W Internecie jest dużo opinii, ze tlenoterapia w przypadku migreny pomaga. Wiec jeśli masz możliwości to warto taki koncentrator kupić. A te Oterapia są przystosowane do użytku domowego właśnie. Można kupić je również na raty, więc jest łatwiej. A tlen to życie, i natlenianie to też wspomaganie funkcjonowania innych organów.
Awatar użytkownika
milka91
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:48

Re: Bóle głowy

Post autor: milka91 »

Jeśli bóle głowy są silne i często nawracają to koniecznie udaj się do neurologa i na rezonans magnetyczny np. tutaj https://mridiagnostyka.pl/kontakt/ Bólu glowy nie powinno się lekceważyć. Ja przez długi czas cierpiałam na silne bóle i w końcu poszłam na badania. Okazało się, że mam migreny.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 43
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:15

Re: Bóle głowy

Post autor: malutka_alutka »

Na bóle głowy warto poczytać... czym jest aromaterapia! Naprawdę. Olejki eteryczne mogą nie tylko relaksować, ale pomóc zwalczać bóle głowy, rany, uspokajać i dawać ukojenie nerwom.
Baśka7778

Re: Bóle głowy

Post autor: Baśka7778 »

malutka_alutka pisze: ↑02 gru 2020, 14:13 Na bóle głowy warto poczytać... czym jest aromaterapia! Naprawdę. Olejki eteryczne mogą nie tylko relaksować, ale pomóc zwalczać bóle głowy, rany, uspokajać i dawać ukojenie nerwom.
Aromaterapia to faktycznie fajna sprawa. Szczególnie dobrze działa, gdy używa się do niej naturalne olejki eteryczne do aromaterapii. Czytałam na ten temat sporo na blogu Expert Aroma - są tam bardzo ciekawe i pomocne informacje. Polecam!
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Bóle głowy

Post autor: Grażka »

Mnie również ostatnio bardzo często boli głowa. Już nie wiem co robić. Znajomy podpowiedział mi, abym zapisała się na rezonans magnetyczny. Gdzie najlepiej wykonać takie badanie na terenie warszawy? Znacie jakieś sprawdzone, godne polecenia miejsca? Ile tak ogólnie może takie badanie kosztować?
Pyś

Re: Bóle głowy

Post autor: Pyś »

Co do kwestii snu w naszym życiu, to on odpowiada za nasze zdrowie i samopoczucie. Zawsze zazdrościłam osobom, które potrafią uciąć sobie drzemkę w trakcie dnia i w ten sposób się szybko zregenerować. A Wy ucinacie sobie takie drzemki? Wiecie jakie mają znaczenie dla naszego zdrowia? Polecam http://selene.pl/drzemka-w-ciagu-dnia-i ... ciac,31,18
Gość

Re: Bóle głowy

Post autor: Gość »

Grażka pisze: ↑01 wrz 2021, 20:18 Mnie również ostatnio bardzo często boli głowa. Już nie wiem co robić. Znajomy podpowiedział mi, abym zapisała się na rezonans magnetyczny. Gdzie najlepiej wykonać takie badanie na terenie warszawy? Znacie jakieś sprawdzone, godne polecenia miejsca? Ile tak ogólnie może takie badanie kosztować?
@Grażka, ja robiłam rezonans magnetyczny z kontrastem w klinice https://multimed.pl/ . Placówka doskonała, pracują na nowoczesnym sprzęcie, a też nie musiałam długo czekać na termin. Można też zdecydować się na badanie w sedacji (całkowitym uśpieniu). Tu bardzo dobrze zajmują się pacjentem.
damianka

Re: Bóle głowy

Post autor: damianka »

Może warto zrobić rezonans, ja byłam w centrum diagnostyki Radio Medica w Warszawie www.radiomedica.pl terminy szybki, obsługa bardzo profesjonalna, wyniki też dostałam szybciutko.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
ODPOWIEDZ