Infekcje intymne

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
malutka
Posty: 54
Rejestracja: 05 lut 2019, 10:11

Infekcje intymne

Post autor: malutka »

Witam, czy macie jakieś sprawdzone sposoby na często powtarzające się infekcje intymne ?
Awatar użytkownika
fajna
Posty: 73
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:52

Re: Infekcje intymne

Post autor: fajna »

Mi to się tak często zdarza, że już nie mam na to siły. Albo pójdę do lekarza, albo zastosuję na pieczenie i swędzenie pochwy leki bez recepty , bo przecież ile można.. Czytałam o OCtenisepcie, kto wie, może właśnie on mi pomoże. Bo ile można się z tym męczyć, prawda?
Awatar użytkownika
carbonara
Posty: 134
Rejestracja: 06 cze 2019, 12:12

Re: Infekcje intymne

Post autor: carbonara »

A mnie ostatnio zaniepokoiły takie objawy i poszłam z tym do ginekologa, okazało się że podejrzewa on u mnie zakażenie wirusem hpv, zalecił stosowanie żelu https://www.papilocare.com/ i jak na razie infekcje nie nawracają, po półrocznej kuracji powinnam się dzięki temu lekowi pozbyć się wirusa z tych miejsc
Awatar użytkownika
omenga
Posty: 164
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:33

Re: Infekcje intymne

Post autor: omenga »

Jak masz taki problem to najlepiej robisz, jak udasz się do lekarza. Najlepiej do ginekologa, który sprawdzi co się dzieje. Każda kobieta na do tego specjalisty powinna chodzić nawet profilaktycznie raz na jakiś czas. Ostatnio natrafiłam na ciekawy artykuł na temat takich profilaktycznych wizyt tutaj https://topmedsulechow.pl/profilaktyczn ... u-lekarza/ . Takie informacje mogą się przydać.
Awatar użytkownika
Kati38
Posty: 69
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:34

Re: Infekcje intymne

Post autor: Kati38 »

Jeśli infekcje powtarzają się bardzo często to można oprócz leków wypróbować także naturalne sposoby na grzybicę pochwy. W ten sposób kiedy tylko dopadnie Was infekcja nie będziecie musieli czekać na wizytę u lekarza tylko od razu zaczniecie działać.
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Infekcje intymne

Post autor: Grażka »

A co zrobić, kiedy występuje swędzenie miejsc intymnych u mężczyzny? Kobieta zazwyczaj biegnie do ginekologa... a mężczyzna? Co powinien z tym zrobić? Zastosować jakieś leki bez recepty?
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 68
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:20

Re: Infekcje intymne

Post autor: kasiunia »

Rzeczywiście, infekcje to dość wstydliwy problem, z którym wiele z nas nie bardzo wie jak sobie poradzić. Najprościej iść do lekarza ale jak już wiemy mamy z tym czesto problem - choc nie potrzebnie. Co zatem stosować lek na infekcje intymne ? Poczytaj trochę a będziecie wiedzieć co stosować i jak to robić.
meggiż

Re: Infekcje intymne

Post autor: meggiż »

całe szczęście nigdy mi się to nie przydarzyło :)
_____________________
:arrow: Portal sponsoringowy
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:52

Re: Infekcje intymne

Post autor: mamapiotra »

kasiunia pisze: ↑17 wrz 2020, 7:52 Rzeczywiście, infekcje to dość wstydliwy problem, z którym wiele z nas nie bardzo wie jak sobie poradzić. Najprościej iść do lekarza ale jak już wiemy mamy z tym czesto problem - choc nie potrzebnie.(..)
Zgadzam się z Tobą - lekarz to osoba zaufana więc wstyd nie powinien mieć tu miejsca. Myślę ,że kobiety dojrzałe nie mają z tym aż tak dużego problemu. Gorzej wygląda to u kobiet młodych a różnego rodzaju przypadłości grzybicze, bakteryjne czy wirusowe mogą się zawsze zdarzyć. Co na zapalenie pochwy... dobrze wiedzieć jak z tym walczyć. Dokuczliwe objawy infekcji intymnych to: upławy, swędzenie, pieczenie i ból.
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 134
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:11

Re: Infekcje intymne

Post autor: wanda »

Może to też być problem związany z suchością pochwy. A jeżeli chodzi o suchość w pochwie to zdecydowanie poczytaj o Vagisanie. Jest to preparat, który nawilża i koi, zawiera składniki natłuszczające i pielęgnujące, a do tego kwas mlekowy, który pozwala utrzymać naturalne pH pochwy.
Awatar użytkownika
diament34
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:05

Re: Infekcje intymne

Post autor: diament34 »

Mi ginekolog na stany zapalne sromu polecił używać Octenisept. Zastosowałam się i przynosi mi to dużą ulgę, teraz infekcje intymne są u mnie prawdziwą rzadkością. Jeśli też się zmagacie, to polecam
Awatar użytkownika
stella
Posty: 58
Rejestracja: 17 lut 2020, 17:37

Re: Infekcje intymne

Post autor: stella »

U mnie w przychodni rejonowej jest bardzo dobry ginekolog, zalecił nawet ostatnio papilocare kiedy okazało się że mam hpv i pogorszyła mi się trochę cytologia, podobno może to być właśnie przyczyną a ten żel skutecznie usuwa wirusa z okolic szyjki macicy i pomaga leczyć zmiany które wywołał
Awatar użytkownika
panda90
Posty: 123
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:39

Re: Infekcje intymne

Post autor: panda90 »

Często problemem jest także suchość pochwy. Warto więc zainteresować się takim preparatem jak Vagisan, który nawilża i natłuszcza pochwę, do tego nie zawiera hormonów.
Marika6456śś

Re: Infekcje intymne

Post autor: Marika6456śś »

jesli ma sie tego typu problemy jedynym rozwiazaniem jest dobrym ginekolog ktory trafnie zdiagnowuje problem i dobierze odpowiednie leki. polecam to miejsce http://szymaniak-osipowicz.pl/ginekologia/ pani zna sie na rzeczy :)
Awatar użytkownika
Milena_Malczuk
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 8:54

Re: Infekcje intymne

Post autor: Milena_Malczuk »

Polecam nasiadówki z ziół. Krwawnik pospolity, nawłoć pospolita, pięciornik gęsi czy dziurawiec zwyczajny sprawdzą się idealnie.
KaśkaM

Re: Infekcje intymne

Post autor: KaśkaM »

Infekcje intymne to dość wstydliwa przypadłość ,jednak wstyd nie załatwi sprawy po prostu trzeba reagować.Trzeba albo udać się do lekarza albo wiedzieć jak reagować. Powstaje zatem fundamentalne pytanie co na infekcje intymne , jakiego leku używać by pozbyć się niechcianej infekcji? Otóż jest bardzo dobry i skuteczny lek o nazwie octenisept -i ten należy stosować.
Awatar użytkownika
kagatka
Posty: 54
Rejestracja: 26 sie 2020, 15:37

Re: Infekcje intymne

Post autor: kagatka »

Mnie na szczęście infekcje się nie łapią jakoś często, bo nie chodzę na basen a po nim przeważnie odczuwałam jakieś nieprzyjemności. Jedynie co to suchość w pochwie się u mnie pojawiła, ale mam na nią sprawdzony sposób a mianowicie żel feminum kupiony w aptece.
ŁucjaPP

Re: Infekcje intymne

Post autor: ŁucjaPP »

Po zabiegu ginekologicznym czułam dość duży dyskomfort i dla tego poszukałam porady u lekarza który na suchości pochwy polecił mi globulki dopochwowe Cicatridina, w bardzo krótkim czasie pomogły odbudować moją błonę śluzową i już nie czuję żadnego dyskomfortu ... nawet seks jest teraz o wiele bardziej przyjemny
Łania29

Re: Infekcje intymne

Post autor: Łania29 »

Infekcje intymne zdarzają się niestety dość często ale nie wiedzieć czemu Panie wstydzą się i nie reagują w odpowiednim czasie w celu likwidacji stanów zapalnych. W wielu wypadkach wystarczy wiedzieć co zastosować i nie trzeba udawać się do lekarza. Na przykład co na bakteryjne zapalenie pochwy ,wiecie ? a może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby .Ja polecam sprawdzony octenisept.
Awatar użytkownika
breszka
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:54

Re: Infekcje intymne

Post autor: breszka »

ja swojego czasu mialam duzy problem, borykalam sie co chwila z zapaleniem pecherza... powiem wam, ze masakra, bol, dyskomfort, co chwila do lazienki, mega meczace. staralam sie naturalnymi metodami to leczyc, ale bezzskutecznie, za to pomogl mi Urolact, stosowalam okolo 2 tygodni i przeszlo, teraz co jakis czas robie taka kuracje zeby sie nie przyplatalo zas nic
Sławomir

Re: Infekcje intymne

Post autor: Sławomir »

Co sądzicie o używaniu zabawek erotycznych w sypialni? Razem z żoną skorzystaliśmy z oferty sex shopu i zakupiliśmy bdsm meble . Według mnie jest to świetne rozwiązanie i polecam każdej parze. Jeżeli jesteście zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
Awatar użytkownika
carbonara
Posty: 134
Rejestracja: 06 cze 2019, 12:12

Re: Infekcje intymne

Post autor: carbonara »

Łania29 pisze: ↑22 lut 2021, 14:40 Infekcje intymne zdarzają się niestety dość często ale nie wiedzieć czemu Panie wstydzą się i nie reagują w odpowiednim czasie w celu likwidacji stanów zapalnych. W wielu wypadkach wystarczy wiedzieć co zastosować i nie trzeba udawać się do lekarza.
Ja jednak cieszę się że poszłam do lekarza z tym problemem. Okazało sie że przyczyną tych infekcji może być zakażenie hpv i dlatego zalecił mi stosowanie papilocare przez kilka miesięcy, żel powinien usunąć wirusa i wspomaga leczenie zmian które wywołał
sąmbek923

Re: Infekcje intymne

Post autor: sąmbek923 »

Cześć, jeśli ktoś z was zaczyna letnie porządki w ogrodzie lub na tarasie polecam zaglądnać i zapoznac sie z ofertą firmy Natural-wood https://natural-wood.pl/ posiadaja bardzo duzy wybór farb do drewna w niskich cenach znanej marki farb do drewna OSMO
moniśka

Re: Infekcje intymne

Post autor: moniśka »

Jak miałam infekcję intymną to kupiłam sobie w aptece globulki dopochwowe cicatridina, które dostępne są bez recepty. Ja niestety borykałam się z tematem suchości pochwy, czyli dokuczał mi świąd i pieczenie, a o seksie to już nie wspomnę. Stosunek sprawiał mi niesamowity ból i dostawałam krwawienia. Na szczęście po tych globulkach bardzo mi się polepszyło. Nie odczuwam już dyskomfortu i teraz mogę się cieszyć życiem seksualnym :)
goździk

Re: Infekcje intymne

Post autor: goździk »

W pierwszej kolejności przy okazji pojawienia się objawów infekcji kobieta powinna zgłosić się do lekarza. Ja też miałam podobne dolegliwości, na szczęście mój Doktor z kliniki https://babkamedica.pl/ bardzo mi pomógł (polecam Wam wizytę w tej placówce w dr Porębskiego). Nie powinno się bagatelizować pierwszych objawów infekcji ani leczyć się na własną rękę!
głóg

Re: Infekcje intymne

Post autor: głóg »

Dobrze, że ja mam sprawdzonego i dobrego ginekologa w Warszawie. Opiekuje się mną dr Marcin Wieczorek z kliniki Renort - Słuchając Ciała. Ja tylko tu przychodzę na kontrole, cytologie, a też Pan Doktor pomógł mi wyleczyć infekcję, która była bardzo problematyczna i utrzymywała się bardzo długo. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam!
ODPOWIEDZ