swędzenie w okolicach intymnych

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
pikipiki
Posty: 163
Rejestracja: 14 maja 2019, 23:27

swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: pikipiki »

Miewacie takie przypadłości? Mnie niestety dopadło :( masakra.... wiecie pewnie jakie to niekomfortowe. Jak sobie radzić przed wizytą u lekarza?
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: Grażka »

Niestety swędząca pochwa często jest pierwszym objawem jakieś infekcji intymnej. Ja zawsze w takich przypadkach sięgam po Octenisept - jest to środek o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym, z wygodnym aplikatorem. Dzięki temu bardzo często udaje mi się zapobiec rozwojowi infekcji :)
Awatar użytkownika
Lamina
Posty: 68
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:19

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: Lamina »

hej ! grazka swietnie to okreslila, najlepiej zglosic sie do lekarza, bo to moze byc jakies zakazenie. zajrzyj sobie tez na https://tantumrosa.pl/swiad-pochwy/ - mozesz tam znalezc kilka przydatnych informacji, ktore moze Cie troche uspokoja przed wizyta :) Nie ma co panikowac
Awatar użytkownika
breszka
Posty: 122
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:54

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: breszka »

ja bylam pewna, ze mam infekcje, wybralam sie do ginekologa oczywiscie, no i zlecil badania, najpierw cytologie, okazalo sie ze nie za fajne te wyniki mam, wiec zlecil jeszcze kilka dodatkowych, no i niestety, wyszlo zakazenie wirusem HPV :( bylam zdolowana, ale polecicl mi stosowac zel dopochwowy papliocare, mowil ze jest bardzo skuteczny, minimum 3 miesiace musze uzywac
Awatar użytkownika
komina8
Posty: 43
Rejestracja: 18 cze 2019, 15:39

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: komina8 »

Co to jest za żel i jak on działa ?
Awatar użytkownika
meryntrant
Posty: 478
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:30

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: meryntrant »

Jeżeli odczuwacie ból i pieczenie z okolic intymnych, to polecam udać się do apteki i kupić tantum rosa Sądzę, że szybko i skutecznie poradzi sobie z niekomfortowymi objawami.
Awatar użytkownika
kernel
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2019, 8:40

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: kernel »

komina8 pisze: ↑18 sie 2019, 10:56 Co to jest za żel i jak on działa ?
To jest żel dopochwowy, najlepiej go aplikować na noc właśnie wtedy, więcej się go wchłonie i nie wypłynie tak jak w ciągu dnia. Ponadto papilocare może wyeliminować wirusa hpv całkowicie
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 134
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:11

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: wanda »

Ja w trakcie ciąży miałam problemy z suchością pochwy. Na szczęście farmaceutka poleciła mi intymny krem nawilżający Vagisan z aplikatorem dopochwowym. Mogę go polecić, bardzo dobrze nawilża i natłuszcza, na dodatek koi podrażnienia.
Gośka

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: Gośka »

Znam ten produkt, są tez globulki Vagisan, ja jakoś wolę taką formę. No i n początku używałam codziennie, teraz już tak mniej więcej 2-3 razy w tygodniu i to wystarcza, żeby utrzymać efekt
Awatar użytkownika
pikipiki
Posty: 163
Rejestracja: 14 maja 2019, 23:27

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: pikipiki »

Oj znam problem z sucha pochwa, mam zawsze ten dyskomfort jak tylko w zyciu pojawia mi sie wiekszy stres czy jakas gonitwa. Na szczescie zawsze tez mam w pogotowiu zel feminum :) lubrykant na bazie wody ktory faktycznie szybko przynosi ulge i koi podraznienie
Janineczkać

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: Janineczkać »

Mnie dopadły rożne dolegliwości po zabiegu ginekologicznym, miałam swędzenia i nawet ogromne suchości pochwy. Mój ginekolog powiedział że najlepiej zastosować globulki dopochwowe Cicatridina, które w krótkim czasie pomogą odbudować moją błonę śluzową.
Włania

Re: swędzenie w okolicach intymnych

Post autor: Włania »

Gośka pisze: ↑28 gru 2020, 16:53 Znam ten produkt, są tez globulki Vagisan, ja jakoś wolę taką formę. No i n początku używałam codziennie, teraz już tak mniej więcej 2-3 razy w tygodniu i to wystarcza, żeby utrzymać efekt
U mnie też jest dokładnie taki sam problem, z suchością. Kupuję żele na bazie wody, ale ulgę przynoszą na chwilę. Czy na te globulki potrzebuję recepty?
ODPOWIEDZ