Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

To bardzo poważny wątek. Rozmawiamy o zdrowiu, specjalistach, terapiach i lekach, dostępnych w aptekach, jak i u zielarzy. Dzielimy się doświadczeniami, pomagamy przejść chorobę.
Awatar użytkownika
Bromira1975
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:11

Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: Bromira1975 »

Nie wiem czy to wpływ jesieni, ale ostatnio odczuwam bezsens życia. Nie potrafię znaleźć żadnych pozytywnych rzeczy. Czy ktoś z Was miał tak kiedyś podobnie? Jak sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
zaira62
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2019, 22:52

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: zaira62 »

A myślałaś może o terapii indywidualnej? Według mnie takie spotkania z terapeutą mogą bardzo pomóc. Szczególnie jeśli czujesz się tak beznadziejnie.
Awatar użytkownika
Olgierd_80
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2019, 14:53

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: Olgierd_80 »

Kiedy czułem się podobnie, to zapisałem się do poradni Salomon. Uczęszczałem na terapię indywidualną przez kilka miesięcy i mój stan znacznie się poprawił. 
Awatar użytkownika
paula00
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:19

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: paula00 »

Na pewno nie można takich rzeczy bagatelizować i trzeba szukać pomocy. A jeśli myśli się, że da się radę samemu z tym wygrać to jest się w ogromnym błędzie, bo z dnia na dzień będzie się popadać w to coraz głębiej. Wiem jak to jest, bo sama przez to przechodziłam. Pomoc znalazłam w https://psychomedic.online/ , pomimo że brałam udział w wideo konsultacjach pani psycholog bardzo mi pomogła. Wzbudziła moje zaufanie dzięki czemu nie miałam problemu aby się przed nią otworzyć. A później małymi kroczkami wyciągnęła mnie z tego.
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: klejka »

Żyjemy w ciężkich czasach, pędzie pracy, mnóstwa obowiązków - to normalne, że większość osób ma problem, aby sobie z tym wszystkim poradzić. Nie bójmy się prosić o pomoc w takich sytuacjach. Rozwiązaniem może być wizyta u psycholog dąbrowa górnicza który nas po prostu wysłucha i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sansa
Posty: 76
Rejestracja: 06 lut 2020, 14:04

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: sansa »

Najlepiej skonsultować też się z dobrym psychologiem :) Sama korzystałam własnie z http://psychomedic.online warto udać się na psychoterapię, tyle, że wa wsi, czy w mniejszych miastach na ogół nie ma dobrych psychologów. Terapia zdalna, taka przez internet będzie wtedy chyba najlepszym wyborem, takie jest moje zdanie korzystalam i jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 43
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:15

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: malutka_alutka »

Polecam wybrać się na terapię. Naprawdę - musimy zdać sobie sprawę, że to nie wstyd, tylko pomoc dla samej siebie! Bezsens życia, problemy z motywacją, odkładanie rzeczy na później - to wszystko problemy natury psychologicznej! Trzeba zdać sobie z tego sprawę i... leczyć!
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: klejka »

Z pewnością pomoc psychologa będzie tutaj nieoceniona. Warto zdać się na doświadczenie i profesjonalizm takiej osoby. Ze swojej strony na pewno mogę wam polecić https://wetalk.pl/ - jestem przekonana, że będziecie zadowoleni z takiego wyboru.
Tośka21

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: Tośka21 »

To nie są proste sprawy. Skoro jesteście na takim etapie swojego życia, to chyba jednak najlepiej byłoby sięgnąć po odpowiednią opiekę psychologiczną. Na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ macie sporo informacji na ten temat, więc koniecznie już teraz tam zajrzyjcie. W ten sposób będziecie w stanie o wiele lepiej poradzić sobie w kontekście powrotu chęci do życia.
Awatar użytkownika
Karamia
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:48

Re: Co zrobić gdy odczuwam bezsens życia?

Post autor: Karamia »

Dokładnie z takiego powodu zaczęła pić moja siostra, a jeszcze żeby tego było mało miesza alkohol z coraz większą ilością leków. W takiej sytuacji musimy wszystko zrobić aby przeszła terapię w prywatnym ośrodku terapii uzależnień Nefo. Tam będzie nadzieja na jej wyleczenie.
ODPOWIEDZ