Cera mieszana

To miejsce pełne kosmetyków i opisanych rytuałów pielęgnacyjnych. Dzielimy się doświadczeniami z kosmetologii i nowościami z drogerii. To miejsce na wymianę kosmetyków, podpowiedzi jak dbać o siebie, o swoją cerę oraz triki make upowe! Dzielimy się ciekawostkami znalezionymi w sieci.
Awatar użytkownika
gerarda_99
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2019, 18:33

Cera mieszana

Post autor: gerarda_99 »

Cześć, czy są tutaj osoby z cerą mieszaną (lub tłustą)? Moim problemem jest przetłuszczająca się strefa T, kompletnie nie daję sobie z tym rady... Latem problem staje się jeszcze większy. W upały to w ogóle trudno mi się malować... Szukam kosmetyków i domowych sposobów, żeby chociaż zmniejszyć świecenie się skóry...
Awatar użytkownika
Mała_Mi
Posty: 26
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:19

Re: Cera mieszana

Post autor: Mała_Mi »

A czy masz też cerę trądzikową? Czy raczej bez tego problemu? Pytam, bo to ważne przy doborze kosmetyków i sposobów pielęgnacji :)
Awatar użytkownika
gerarda_99
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2019, 18:33

Re: Cera mieszana

Post autor: gerarda_99 »

Nie, nie, raczej nie mam z tym problemów :) Chociaż tyle :D
Awatar użytkownika
Mała_Mi
Posty: 26
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:19

Re: Cera mieszana

Post autor: Mała_Mi »

Ok, to w takim razie polecam Ci przede wszystkim częstsze, a delikatne peelingi. Np. Ziaja ma taką pastę z liśćmi z Manuka - bardzo fajnie ściera martwy naskórek, ale nie tak agresywnie, jak peelingi :) Konieczne są takze regularne maseczki oczyszczające - szukaj tych z zieloną lub szarą glinką, z aktywnym węglem oraz z cynkiem, który zwęża pory. Nie zapominaj o kremach - są kremy do cery mieszanej, chociaż ja preferuję stosowanie dwóch kremów - do strefy T do cery tłustej oraz na policzki do cery suchej ;)
Awatar użytkownika
gerarda_99
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2019, 18:33

Re: Cera mieszana

Post autor: gerarda_99 »

A próbowałaś mycia twarzy olejami?
Awatar użytkownika
Mała_Mi
Posty: 26
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:19

Re: Cera mieszana

Post autor: Mała_Mi »

Tak,ale trzeba dobrze wybrać olej. W żadnym przypadku olej kokosowy - jest komadogenny i zapycha pory. Dobrze sprawdza się olej lniany lub olej konopny .
Awatar użytkownika
Samanta1989
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:42

Re: Cera mieszana

Post autor: Samanta1989 »

Tak, polecam także popularne parówki :) Gorąca woda w miskę, ręcznik na szyję i dajesz :D
Awatar użytkownika
Mała_Mi
Posty: 26
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:19

Re: Cera mieszana

Post autor: Mała_Mi »

A i jeszcze sprawdzają się dermokosmetyki Iwostin :)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 307
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:14

Re: Cera mieszana

Post autor: mczay »

O każdy typ cery można odpowiednio zadbać o i o dziwo nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Należy przede wszystkim zaopatrzyć się w porządne kosmetyki, które pozytywnie wpłyną na kondycję naszej skóry. BANILA CO - Clean It Zero jest olejkiem hipoalergicznym, z którego pomocą bez najmniejszego problemu pozbędziemy się makijażu - ma konsystencję musu i fantastyczny skład. Myślę, że powinno zabraknąć go w Twojej kosmetyczce. Można zamówić go w sklepie internetowym https://cosibella.pl/product-pol-1170-B ... 00-ml.html
Awatar użytkownika
teriada
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:18

Re: Cera mieszana

Post autor: teriada »

Zdarza się, że skóra mojej twarzy staje się przetłuszczona i dzięki rześkiemu tonikowi lawenda Hildegard Braukmann pozbywam się sebum i skóra jest matowa. Nie lubię kiedy ona się błyszczy i dlatego kosmetyki tego typu bardzo mi odpowiadają. Tonik to dla mnie świetne odkrycie.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:47

Re: Cera mieszana

Post autor: fiona45 »

Poczytaj również o olejku CBD ma naprawdę magiczną moc. Zerknij na https://canamo.pl/blog/dlaczego-olej-cb ... m-spektrum . Rewelacyjny jak na moje oko do takich działań. Warto spróbować takich nowości na rynku.
Awatar użytkownika
Slavka
Posty: 120
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:52

Re: Cera mieszana

Post autor: Slavka »

Ja mam tłustą i tu też używam oczywiście odpowiednich do tej kosmetyków. Znalazłam nawet na stronie https://evospa.pl/zabiegi-dla-cery-tlustej specjalne zabiegi do mojej cery. Warto także i takimi rzeczami się zainteresować.
królowa

Re: Cera mieszana

Post autor: królowa »

na mnie świetnie działa maseczka z glinki neem i drzewa herbacianego od Orientany! najlepsze co moze byc!
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Cera mieszana

Post autor: Ogrodnik78 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zainwestowac w badania dermatologiczne? Czy uwazacie,ze to dobry pomysl? https://www.derm-al.pl/pl/elektrokoagul ... wlokniakow Prosze o wasze opinie, pozdrawiam.
kamilaś

Re: Cera mieszana

Post autor: kamilaś »

Ja uwielbiam koreańskie kosmetyki ze sklepu https://skin79-sklep.pl/ , idealnie pielęgnują moją skórę i włosy. ;)
Podoba mi się też to, że szybko jest realizowane zamówienie, a także mają one korzystną cenę ;) ;) Moja siostra też tutaj zawsze robi zamówienia
ODPOWIEDZ