Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

To miejsce pełne kosmetyków i opisanych rytuałów pielęgnacyjnych. Dzielimy się doświadczeniami z kosmetologii i nowościami z drogerii. To miejsce na wymianę kosmetyków, podpowiedzi jak dbać o siebie, o swoją cerę oraz triki make upowe! Dzielimy się ciekawostkami znalezionymi w sieci.
Awatar użytkownika
Anetka
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2018, 13:11

Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Anetka »

Hej dziewczyny. Czy próbowałyście może samodzielnie robić kosmetyki? Mianowicie od jakiegoś czasu jestem zainteresowana tematem naturalnych kosmetyków oraz uczę się powoli czytać etykiety i w wielu przypadkach jak widzę skład popularnych kosmetyków, to przeraża mnie, jak mogłam sobie wcześniej nakładać je na twarz. I absolutnie nie pisze tutaj jedynie o tych tańszych kosmetykach, oj nie, ale również o kosmetykach z wyższej półki.

No więc natchnęło mnie do tego aby samodzielnie spróbować jak to jest zrobic własny krem do twarzy czy balsam. Pochwalcie się czy może próbowałyście :) No i jak zacząć z tym przygodę?
Awatar użytkownika
magra
Posty: 299
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:37

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: magra »

Fajne są takie kosmetyki i na pewno zdrowe. Problem jest jednak z przechowywaniem i cena jest wyższa. Ja niestety nie mam na to czasu. Czasem używam oleju kokosowego do ciała, ale sama nie robię jako takich kosmetyków.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2019, 10:17

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Karolina »

Kiedyś próbowałam robić własnoręcznie antyperspirant pod pachy i byłam bardzo zadowolona. Może zajmuje to trochę czasu ale satysfakcja jest gwarantowana ;)
Awatar użytkownika
Xulla
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2019, 8:48

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Xulla »

Hmm no ja szczerze nie robiłam nigdy kosmetyków naturalnych. Ale za to regularnie je kupuje :D Według mnie mimo wszystko jednak lepiej kupić coś od renomowanej firmy. Polecam kosmetyki naturalne od WZGODZIEZNATURA.COM http://wzgodzieznatura.com/pl/c/KOSMETYKI-NATURALNE/21 . Razem z koleżankami ich używamy i wiemy, że to nie jest żadna ściema ;)
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:59

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Jagoda »

Ja robię tylko peeling z fusów z kawy. ponieważ stosuję go zarówno do skóry głowy (przeciw wypadaniu włosów), jak i do ciała, to robię go z fusów i jakiejś odżywki do włosów. Ost zrobiłąm na bazie maski do włosów Organic shop i powiem Wam "WOW" :D Skóra była miękka jak nigdy! :)
Awatar użytkownika
Leila
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2019, 12:22

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Leila »

Pewnie, na przykład robiłam peeling z kawy (o takiej: https://upcafe.pl/swiezo-palone-kawy-swiata/ ). Oczywiście ze zużytych wcześniej ziaren :) Działa bardzo fajnie na cellulit :)
Awatar użytkownika
teriada
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:18

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: teriada »

Naturalne kosmetyki można sobie zrobić samemu, choć też sporo produktów eko można sobie kupić teraz w sklepie i nie trzeba robić tego samemu. Też do nawilżania ciała mam krem witaminowy HB, bo nie wyobrażam sobie dnia bez nawilżenia. Skóra jest dzięki temu w lepszej kondycji.
Awatar użytkownika
natusia
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:47

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: natusia »

Nie wyobrażam sobie robić kosmetyków na własną rękę. Znacznie lepiej jest kupić sprawdzone kosmetyki, cenionej marki które faktycznie przynoszą jakieś efekty. Ja teraz planuję kupić to serum pod oczy https://sklep.arkana.pl/b2b_pl/zabiegi/ ... -oczy.html Słyszałam na jego temat wiele pochlebnych opinii, więc mam nadzieję że sprawdzi się również i u mnie.
Awatar użytkownika
tamaraa
Posty: 37
Rejestracja: 21 maja 2019, 12:52

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: tamaraa »

ja też raczej bym się nie odważyła samodzielnie takich kosmetyków tworzyć tym bardziej, ze mam cerę dość wymagającą, Wolę kupoiwać sprawdzone produkty w drogeriach. Jeśli chodzi o kremy to bardzo lubię te z serii bio vegan z Eveline. Mam ten nawilżający, używam go non stop na dzień i na noc. Skuteczny, wydajny a przy tym niedrogi :)

Obrazek
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 124
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:19

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: pukla123 »

teriada pisze: ↑07 cze 2019, 23:09 Naturalne kosmetyki można sobie zrobić samemu, choć też sporo produktów eko można sobie kupić teraz w sklepie i nie trzeba robić tego samemu. Też do nawilżania ciała mam krem witaminowy HB, bo nie wyobrażam sobie dnia bez nawilżenia. Skóra jest dzięki temu w lepszej kondycji.
Ja za bardzo nie mam czasu na robienie kosmetyków, więc je kupuje w sprawdzonym sklepie , o tutaj: https://rodzinaeko.pl/dla-mezczyzny . To sklep internetowy oferujący artykuły naturalne i ekologiczne dla całej rodziny! Produkty przeznaczone są dla dzieci, kobiet, mężczyzn, rodzin, jednym słowem dla każdego.
Awatar użytkownika
marlenka
Posty: 94
Rejestracja: 30 kwie 2019, 15:39

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: marlenka »

Jakoś nie odważyłabym się zrobić samodzielnie kosmetyków bałabym się podrażnień skóry. Zdecydowanie wolę zaufać profesjonalistom i testom. Jednak staram się kupować tylko i wyłącznie kosmetyki naturalne bardzo fajne są te dostępne w sklepie https://unicornbeauty.com.pl/ Szczególnie krem na bazie aloesu polecam.
Awatar użytkownika
blondziaa
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 10:00

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: blondziaa »

jedynie peeling kawowy, tak to bym chyba nie ogarnela. kiedys tez uzywalam masla shea na skore ale bylo za tluste i slabe efekty, teraz po takim peelingu lubie mocne nawilzenie dlatego uzywam kremu natluszczajaco nawilzajacego od nova clear
Awatar użytkownika
gabi22
Posty: 191
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:09

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: gabi22 »

Nie, raczej nie próbowałam jeszcze tworzyć swoje kosmetyki. Chociaż sam pomysł wydaje się ciekawy. Ostatnio jednak znalazłam na stronie chicchiq.com maseczki w proszku. To dosyć fajna opcja. Specjalny proszek łączy się wodą i powstaje świetna maseczka.
Awatar użytkownika
Melanie
Posty: 72
Rejestracja: 11 sty 2020, 23:38

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: Melanie »

Z tego co wiem, to w DOZie można też nie tylko zrealizować receptę na lek wykonany na miejscu, ale podobno mogą też na miejscu wykonać kosmetyk, np. krem (z bardzo dobrym, naturalnym składem). Któraś z Was ma z tym doświadczenia?
karolinaboni
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:55

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: karolinaboni »

Ja niestety nigdy nie robiłam, bo nie wiem czy bym dała radę, poza tym jak kiedyś chciałam się za to wziąć, to nie mogłam znaleźć wszystkich niezbędnych produktów. Za to moja przyjaciółka pasjami robi samodzielnie mydła, balsamy i kremy do twarzy. Wielu kosmetyków jeszcze nie testowałam, ale mydła wychodzą jej rewelacyjne :)
Awatar użytkownika
glumi
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2019, 11:58

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: glumi »

Robię oraz nie jest to jakieś skomplikowane. Wydawało mi sie, ze robienie sobie samodzielnie kosmetyków jest trudniejsze, ale tak naprawdę w sieci jest tyle tutoriali w tym zakresie, ze naprawdę nie ma z tym problemu. Jedynie na początku czeka kilka wydatków bo trzeba sobie samodzielnie skompletować całe laboratorium ;)
Jest to jednak jednorazowy wydatek.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo- ... ratoryjny/

W sklepie w dobrej cenie mozna dostać porządne szkło laboratoryjne, które jest niezbędne do tworzenia kosmetyków.
Awatar użytkownika
kimo
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:36

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: kimo »

ja owszem, zamawiam sobie półskladniki na różnych stronach kosmetycznych i samodzielnie potem tworzę swoje cuda w domu :) zamówiłam dla ułatwienia ostatnio takie produkty jak pipeta , jakieś szalki oraz probóweczki żeby było łatwiej działać i już się nie mogę doczekać co mi tym razem wyjdzie :)
Awatar użytkownika
krysia_1984
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:32

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: krysia_1984 »

Hej :D :D :D

Jaki sens samemu robić kosmetyki???

Przecież ceny na rynku są takie, że to się nie opłaca :!: :!: :!:

Przykładowo :idea: :idea: :idea:

W kategorii CLASSIC WOMEN :D :D :D
:shock: Givenchy - Ange Ou Demon Le Secret :shock:
kosztuje :o 47,90 zł za 50ml :o

więc same sobie odpowiedzcie czy warto....

Po więcej informacji odsyłam tutaj :arrow: :arrow: :arrow:

https://www.facebook.com/pperfumy/?ref=page_internal
Awatar użytkownika
lesiowa
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2019, 20:46

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: lesiowa »

Myslalam kiedys o tym, nawet probowalam jakies maseczki robic i pilingi ale nie poszlo za dobrze. wiecej to roboty i syfu a i koszty skladnikow nie male niz to warte, moze sie nie nadaje :D wole kupowac dobre firmy z fajnym zdrowym skladem i nie stresowac sie ze mi braknie czy cos :P
struśka

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: struśka »

lesiowa pisze: ↑14 wrz 2021, 21:42 Myslalam kiedys o tym, nawet probowalam jakies maseczki robic i pilingi ale nie poszlo za dobrze. wiecej to roboty i syfu a i koszty skladnikow nie male niz to warte, moze sie nie nadaje :D wole kupowac dobre firmy z fajnym zdrowym skladem i nie stresowac sie ze mi braknie czy cos :P
mysle podobnie dlatego zaczelam kupowac z bielendy ale niestety z miesiaca na miesiac w drogeriach coraz mniej tej firmy :(
Awatar użytkownika
lesiowa
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2019, 20:46

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: lesiowa »

struśka pisze: ↑15 wrz 2021, 10:38
lesiowa pisze: ↑14 wrz 2021, 21:42 Myslalam kiedys o tym, nawet probowalam jakies maseczki robic i pilingi ale nie poszlo za dobrze. wiecej to roboty i syfu a i koszty skladnikow nie male niz to warte, moze sie nie nadaje :D wole kupowac dobre firmy z fajnym zdrowym skladem i nie stresowac sie ze mi braknie czy cos :P
mysle podobnie dlatego zaczelam kupowac z bielendy ale niestety z miesiaca na miesiac w drogeriach coraz mniej tej firmy :(
no to prawda dlatego nie kupuje w sklepach a na necie zamawiam :D tu masz wiele serii i duzy wybor https://www.notino.pl/bielenda/?exp=bielenda
kaśka

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: kaśka »

lesiowa pisze: ↑21 wrz 2021, 11:24
struśka pisze: ↑15 wrz 2021, 10:38
lesiowa pisze: ↑14 wrz 2021, 21:42 Myslalam kiedys o tym, nawet probowalam jakies maseczki robic i pilingi ale nie poszlo za dobrze. wiecej to roboty i syfu a i koszty skladnikow nie male niz to warte, moze sie nie nadaje :D wole kupowac dobre firmy z fajnym zdrowym skladem i nie stresowac sie ze mi braknie czy cos :P
mysle podobnie dlatego zaczelam kupowac z bielendy ale niestety z miesiaca na miesiac w drogeriach coraz mniej tej firmy :(
no to prawda dlatego nie kupuje w sklepach a na necie zamawiam :D tu masz wiele serii i duzy wybor https://www.notino.pl/bielenda/?exp=bielenda
faktycznie ogromny wybor ! fajna strona nie znalam jej wczesniej :D
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 392
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:20

Re: Czy robicie samodzielnie kosmetyki?

Post autor: kasiakowa06 »

magra pisze: ↑18 gru 2018, 21:15 Fajne są takie kosmetyki i na pewno zdrowe. Problem jest jednak z przechowywaniem i cena jest wyższa. Ja niestety nie mam na to czasu. Czasem używam oleju kokosowego do ciała, ale sama nie robię jako takich kosmetyków.
Póki co to samodzielnie robię tylko przebrania ;) Korzystam z materiałów kupionych na https://www.cosplaycraft.pl/ - dzieki temu moja córa co zabawę w przedszkolu, ma nowy strój ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ