Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

To miejsce pełne kosmetyków i opisanych rytuałów pielęgnacyjnych. Dzielimy się doświadczeniami z kosmetologii i nowościami z drogerii. To miejsce na wymianę kosmetyków, podpowiedzi jak dbać o siebie, o swoją cerę oraz triki make upowe! Dzielimy się ciekawostkami znalezionymi w sieci.
Awatar użytkownika
PannaMigotka
Posty: 477
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:28

Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: PannaMigotka »

Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się na atopowe zapalenie skóry?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory czytałam co nieco o tym schorzeniu.
Wiadomo, że potrzebna jest pomoc dermatologa.
Może ktoś z was doda też coś od siebie?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Melanie
Posty: 72
Rejestracja: 11 sty 2020, 23:38

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Melanie »

A czy ktoś z Was stosował na AZS maść wykonaną z przepisu lekarza w aptece? Dermatolog przepisał mi taką receptę i wczoraj odebrałam z apteki DOZ, póki co nie mogę jeszcze wyrazić opinii, ale jestem dobrej myśli:)
Awatar użytkownika
rozyczka
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2020, 11:48

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: rozyczka »

świetnie sprawdzają sie produkty od novaclear, maja cała serie storzona specjalnie do skóry z AZS. polecam.
Awatar użytkownika
Anastazja29
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2020, 23:00

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Anastazja29 »

rozyczka pisze: ↑12 lut 2020, 13:28 świetnie sprawdzają sie produkty od novaclear, maja cała serie storzona specjalnie do skóry z AZS. polecam.
Zgadzam się:) Dermokosmetyki z serii Atopis od NovaClear doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej. W swojej ofercie mają zarówno produkty do delikatnego oczyszczania jak: pianki i żele, jak również ochronne kremy, balsamy czy spray bogaty w składniki łagodzące uporczywe swędzenie i podrażnienia
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:42

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: maksik »

Na pewno warto sięgać po dermokosmetyki dla skóry atopowej. Dermatolog zaleci na pewno jakąś serie. Ale w leczeniu ważne jest codzienna pielęgnacja i nawilżanie. I wiele osób poleca do pielęgnacji naturalne oleje jak np. olej z konopi siewnej. Olejarnia Niwki ma go w ofercie, ale ma też olej z czarnuszki który również pomaga.
Awatar użytkownika
Majkaaa
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2020, 13:53

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Majkaaa »

Sprawdź sobie serię Atopis od Novaclear. Działa łagodząco, niweluje świąd i pieczenie a przy tym zapewnia odpowiednie nawilżenie i ochronę skórze.
Awatar użytkownika
Irma 34
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2019, 4:35

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Irma 34 »

A co sądzicie o stosowaniu takich produktów przy azs https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27 ? Z tego co wiem bowiem, doskonale nawilżają i odżywiają skórę. Ponadto produkty na bazie konopi są wykorzystywane także przy różnego rodzaju problemach skórnych, może więc bardzo wziąć je pod uwagę:).
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:42

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: maksik »

Jeśli mamy stwierdzone AZS to na pewno dermatolog przepisał nam na początek maści które zaleczą stany zapalne. W tej chorobie najważniejsze jest to by nawilżać skórę. Dlatego muszą to być kosmetyki nawilżające. Najlepiej dermokosmetyki. Na https://www.lek24.pl/ jest dostępny bardzo duży wybór marek, które mają te kosmetyki w ofercie. Na pewno dermatolog również coś zalecił. Ale należy pamiętać, że pielęgnacja i nawilżanie jest konieczne już na zawsze. Bo inaczej objawy znów powrócą.
Awatar użytkownika
sławojka
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2019, 17:36

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: sławojka »

Najlepiej wyłącznie ateczne, czyli sprawdzone i przebadane. Im prostszy skład, tym lepiej. No i oczywiście maść Dermaveel - działa świetnie, dzięki niej wiele razy uniknęłam leków ze sterydami.
MartaŁ

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: MartaŁ »

Dla mnie najlepsze i najskuteczniejsze okazały się dermokosmetyki z exomega control. Stosuję już jakiś czas i widzę dużą poprawę. Bardzo lubię płyn do kąpieli Kojąca kąpiel bo nawilża skórę oraz łagodzi okropne uczucie swędzenia, które już nie raz nie pozwoliło mi spać spokojnie w nocy
łuska

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: łuska »

Żel do twarzy na AZS: https://hermzlabs.pl/collections/frontp ... wash-500ml jest według mnie godnym polecenia produktem. Rewelacyjny produkt jak i cała marka. Skora jest świetnie nawilżona i delikatna. Nawet mogę zrezygnować z balsamu w moim przypadku.
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Ogrodnik78 »

Witam,co sądzicie o problemach skornych? zalezy mi na tym,by dowiedziec sie jak najwiecej na temat kosmetykow dermatologicznych. https://febumed.pl/ Co o tym sądzicie? Czy wy korzystaliscie z takich specjalistycznych kosmetykow? Prosze o wasze opinie,czuję,że muszę ratować swoją skorę.
Oluś90

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Oluś90 »

Kosmetyków na zapalenie skóry jest bardzo dużo, dlatego też warto wiedzieć, które są najlepsze. Według mnie warto rzucić okiem na https://klinikaotco.pl/artykuly/atopowe ... nie-skory/ Na tej stronie znajdziecie bardzo dużo informacji na temat atopowego zapalenia skóry.
Jeżyk

Re: Atopowe zapalenie skóry - jakie kosmetyki?

Post autor: Jeżyk »

Przede wszystkim to nie kosmetyki tylko emolienty są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej. Zwykłe kosmetyki mogą jeszcze dodatkowo wysuszać czy podrażniać skórę. Ja używam emolientów z exomega control - zalecenie lekarza. Do mycia ciała używam olejku, który doskonale dba o odpowiednie nawilżenie skóry, oraz łagodzi podrażnienia i swędzenie
ODPOWIEDZ