Pompa ciepła

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Sziali41
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 16:44

Pompa ciepła

Post autor: Sziali41 »

Teraz gruntowe pompy ciepła to podstawa w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Tak będzie i u mnie gdy dokończę swój domek. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego realizatora, który będzie odpowiedzialny za pompę ciepła w moim domu. Chyba zdecyduję się na usługi https://gejzer.com/ bo działają na rynku od lat i wiedzą jak zadowolić klienta.
Gdy zamykasz się na innych - myślał powoli - sam sobie budujesz klatkę.

Grażka
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Pompa ciepła

Post autor: Grażka »

Ja osobiście uważam, że warto jest zdecydować się na montaż pompy ciepła w mieszkaniu. Na stronie https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/kied ... ie-oplaca/ możecie przeczytać sobie ciekawy artykuł na temat tego, kiedy taka pompa do domu najbardziej się opłaca ;) Polecam :)

Awatar użytkownika
omenga
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:33

Re: Pompa ciepła

Post autor: omenga »

W moim przekonaniu tematem równie godnym zainteresowania jest fotowoltaika. To temat, który już od jakiegoś czasu zyskuje na popularności, co widać po ilości przybywających dookoła paneli słonecznych. Wiele cennych informacji na ten temat znaleźć możesz tutaj https://suntrack.pl/143-panele-sloneczne . Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. To rozwiązanie zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne.

Awatar użytkownika
domi.nika
Posty: 24
Rejestracja: 05 sie 2019, 9:35

Re: Pompa ciepła

Post autor: domi.nika »

Polecam artykuł fotowoltaice https://www.centratalentu.pl/fotowoltai ... a-kazdego/

moduły światłowodowe

Awatar użytkownika
olga83
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:33

Re: Pompa ciepła

Post autor: olga83 »

Pompa ciepła to świetne rozwiązanie. Ale jeszcze lepiej sprawdza się przy wykorzystaniu ogrzewania powietrzem. To połączenie dwóch wydajnych i oszczędnych systemów. Moim zdaniem po prostu idealne do zastosowania w nowo budowanym budynku. Przekonały mnie opisy, które znalazłam między innymi na: http://problast.com.pl/. Jestem dopiero na etapie pozwoleń, ale z pewnością uwzględnię to w projekcie.

Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 101
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:59

Re: Pompa ciepła

Post autor: Andrzej1 »

Właśnie dlatego warto podejść do tego tematu w racjonalny sposób. Najlepiej zajrzyjcie do https://pvplus.pl/finansowanie/kredyty/ i sprawdźcie, jakie macie możliwości finansowania fotowoltaiki. Myślę, że dzięki temu wiele osób będzie w stanie pozwolić sobie na taką instalację.

https://nzozrevita.pl/blog/samopomoc-przy-ataku-serca-co-robic-porady-lekarza

Awatar użytkownika
Karol221
Posty: 82
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:58

Re: Pompa ciepła

Post autor: Karol221 »

Jeśli chcecie chronić środowisko to może zacznijcie od siebie. Ja zainstalowaem na dachu mojego dachu zestawy fotowoltaiczne . Mam gwarancje nawet 10 lat na panele słoneczne. Wszystkie zestawy fotowoltaiczne są od razu przygotowane żeby zamontować je, mają też instrukcję która bardzo pomaga.

Awatar użytkownika
echo
Posty: 22
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:52

Re: Pompa ciepła

Post autor: echo »

Panele fotowoltaiczne to rzeczywiście jedne z bardziej opłacalnych systemów grzewczych, ale umówmy się...nie jest to rozwiazanie na każdą kieszeń i na każde warunki mieszkalne. Pompy ciepła też się przecież genialnie sprawdzają i dodatkowo są źródłem nie tylko ciepłego powietrza, ale i ciepłej wody. Te modele https://levada.pl/produkt/vitocal-343-g/ mają wbudowane zasobniki o pojemności 220l

Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 331
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Pompa ciepła

Post autor: Kamara »

Pompa ciepła to ciekawe rozwiązanie, warto wiedzieć jak to w ogóle działa, jaka jest zasada: http://budownictwoportal.pl/jak-dzialaja-pompy-ciepla/. Dzięki temu lepiej można zrozumieć mechanizm pomp ciepła i dlaczego opłaca się w nie inwestować. To przecież też bardzo ekologiczna technologia i energooszczędna.

Sławomir

Re: Pompa ciepła

Post autor: Sławomir »

Zdecydowanie polecam Wam stronę https://komatsu-czesci.pl, gdzie znajdziecie części komatsu oraz wiele innych części do pomp oraz silników róznej marki. Firma HYDROMOTOR HYDRAULICS jest czołowym importerem oryginalnych części lub wysokiej klasy zamienników.

Małgośka

Re: Pompa ciepła

Post autor: Małgośka »

W moim domu grzeje pompa ciepła Vaillant od czterech lat. Montażem zajmował się p.Bereda z Mińska Maz. https://tgbereda.pl Pompa jest bezobsługowa, w domu jest przyjemnie ciepło - nawet przy lutowych mrozach temperatura w domu wynosiła 24 stopnie i pompa dawała radę bez problemu. Rachunki za rok ogrzewania na poziomie 1500-1700zł.

nowuś0404

Re: Pompa ciepła

Post autor: nowuś0404 »

Różne są na to sposoby, warto poznać każdy i dobrze sobie to przeanalizować, bo decyzja jest niewątpliwie nawet nie tyle trudna, co ważna. Coraz więcej osób decyduje się na ekologiczne rozwiązania na ogrzewanie domu i jest to bardzo dobry krok, szczególnie, że te mogą też i być dla waszej kieszeni opłacalne. Zobaczcie sobie wiele ciekawych informacji na stronie http://bip-i.pl/czy-pompa-ciepla-sie-oplaca/ . Na pewno czegoś więcej się dowiecie i z tego skorzystacie.

Awatar użytkownika
megi02
Posty: 175
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:34

Re: Pompa ciepła

Post autor: megi02 »

Szukam obecnie do mojego domu pompę ciepła, a w zasadzie firmę, która mi taką pompę zainstaluje w domu. Znalazłam niedawno na stronie https://pivienergy.pl/oferta/pompy-ciepla/ ofertę firmy, która takie instalacje wykonuje. Korzystaliście może kiedyś z ich usług, albo możecie dać jakąś rekomendację?

Awatar użytkownika
jubiler
Posty: 200
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:14

Re: Pompa ciepła

Post autor: jubiler »

Faktycznie same pompy ciepła są w ostatnim czasie bardzo popularne i ja właśnie rozważam od jakiegoś czasu również zmianę systemu ogrzewania u mnie w domu. Bardzo podoba mi się system ogrzewania wraz z chłodzeniem od Aircon i myślę, że na dzień dzisiejszy będzie to najlepszy wybór wśród dostępnych systemów.

Armagedon

Re: Pompa ciepła

Post autor: Armagedon »

Musisz dobrze sie zastanowić. Uważam jednak, ze pompa ciepła to dobre rozwiązanie. Możesz tutaj https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ na ten temat poczytać.Musisz dobrze sie zastanowić. Uważam jednak, ze pompa ciepła to dobre rozwiązanie. Możesz tutaj https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ na ten temat poczytać.

ODPOWIEDZ