badania diagnostyczne

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2020, 14:52

badania diagnostyczne

Post autor: magdap »

Dzień dobry, gdzie w Krakowie polecacie wykonać badania diagnostyczne? Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
Atena
Posty: 59
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:44

Re: badania diagnostyczne

Post autor: Atena »

Witaj. Kraków ma dobra placówkę diagnostyczną przy ulicy Pilotów 2. To Pracownia Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej, która należy do Lux Med https://www.luxmed-diagnostyka.pl/. Mi zależało na szybkich terminach i profesjonalnych sprzęcie, bo nie chciałam powtarzać badania. Dlatego właśnie zadzwoniłam do nich. Wyniki bez problemu odebrałam przez internet, nie musiałam specjalnie po nie jechać do placówki.
Awatar użytkownika
stella
Posty: 58
Rejestracja: 17 lut 2020, 17:37

Re: badania diagnostyczne

Post autor: stella »

A ja się uparłam że by zrobić teraz cytologię, mam hpv i boję się że coś mi tam się może dziać, co prawda stosowałam papilocare i ginekolog kazał się nie martwić ale wolałabym mieć tą pewność że jest ok
Awatar użytkownika
rakieta
Posty: 48
Rejestracja: 18 paź 2019, 14:40

Re: badania diagnostyczne

Post autor: rakieta »

Ja robiłam pod koniec roku badania diagnostyczne w kierunku endometriozy w szpitalu medicover, trafiłam tam w ręce świetnych specjalistów i mogę liczyć na dobrą opiekę i odpowiednie leczenie
Awatar użytkownika
rakieta
Posty: 48
Rejestracja: 18 paź 2019, 14:40

Re: badania diagnostyczne

Post autor: rakieta »

:)
Awatar użytkownika
gabi22
Posty: 191
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:09

Re: badania diagnostyczne

Post autor: gabi22 »

Zdrowie to podstawa. Także trzeba wyrabiać sobie badania, aby wiedzieć jak i jest nasz poziom zdrowia. Nawet podejmując się pracy musimy wykonać specjalistyczne badania https://www.neomedica.pl/oferta/specjal ... yna-pracy/ , które określą czy możemy daną pracę wykonywać.
Awatar użytkownika
atos
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:03

Re: badania diagnostyczne

Post autor: atos »

Wielu z nas przechodzi zakażenie COVID-19 bezobjawowo. Nie wiemy czy jesteśmy chorzy czy też nie i czy choroba jest już za nami. Taki stan zawieszenia jest stresujący i może negatywnie na nas wpływać. Tutaj https://testujemy.org można sobie zrobić badania w tym zakresie. Warto bowiem sprawdzić czy najgorsze już za nami.
Awatar użytkownika
magra
Posty: 299
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:37

Re: badania diagnostyczne

Post autor: magra »

Jeśli macie problem z żyłami lub bolą was nogi, to na pewno tutaj https://mediderm.com.pl/oferta/dermatol ... ie-doppler warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na klinikę, gdzie można wykonać badanie ultrasonografii dopplerowskiej. Poczytajcie sobie na ten temat. Niewątpliwe można sobie w ten sposób pomóc.
Awatar użytkownika
blyskotka
Posty: 68
Rejestracja: 30 lis 2019, 10:44

Re: badania diagnostyczne

Post autor: blyskotka »

dziewczyny, a robicie regularnie cytologie? jesli nie,to koniecznie powinnyscie to zmienic, mowie na swoim przykladzie. Zaniedbalam przez jakis czas badania kontrolne, a teraz okazało sie, ze mam wirusa hpv, cale szczescie poszłam do lekarza i zbadalam sie, a gdybym tego nie zrobila to za jakis czas moglabym sie przywitac z rakiem szyjki macicy :( obecnie lecze sie zelem papilocare, po 6 miesiacach ide zrobic ponowne badania
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: badania diagnostyczne

Post autor: mik91 »

Badania diagnostyczne pod kątem cukrzycowym mogą wyjść zawsze różnorodnie. Warto, jeśli poznamy już diagnozę, wiedzieć co dalej. W tym celu polecam zapoznać się z propozycją od firmy https://diabetyk24.pl/gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, wiedzę, a przede wszystkim leki oraz akcesoria, która pozwolą uzyskać konkretne rozwiązania.
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: badania diagnostyczne

Post autor: Ogrodnik78 »

Nie tylko takie badania są potrzebne, bo prowadząc firmę, może się też przydać badanie środowiskowe, takie jak analiza wody, dlatego polecam zajrzeć na https://hamilton.com.pl/oferta/badania- ... ania-wody/, jeśli takich usług potrzebujecie.
Awatar użytkownika
dredka
Posty: 87
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:38

Re: badania diagnostyczne

Post autor: dredka »

Badania diagnostyczne warto wykonywać. Wiele z nich może nas nie tylko uchronić przed powikłaniami, ale też pomogą wykryć choroby mogące być zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale też życia. Kobiety planujące zajść w ciążę, a tym bardziej jak mają poronienia za sobą to dobrze żeby zdecydowały się na badanie na trombofilie . Właśnie niewykryta trombofilia wrodzona jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, z uwagi na zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepicy. A takie badanie można do domu sobie zamówić i wykonać bez problemu.
jątka

Re: badania diagnostyczne

Post autor: jątka »

Blyskotka, ja cytologię robię raz na rok, do tego niedaleko domu mam klinikę https://multimed.pl/ i jeszcze wykonuję (też tak samo, raz w roku) usg ginekologiczne. Taki komplet zalecił mi mój ginekolog. Profilaktycznie ale warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzić wszystko wnikliwie.
dętka

Re: badania diagnostyczne

Post autor: dętka »

Nie miałam okazji korzystać z wielu klinik w Wawie ale jeśli mogę Ci jakąś polecić @szafir, to będzie to MULTIMED (na Grochowskiej, Waryńskiego, Polnej albo Okopowej). Ja tyle razy u nich robiłam usg – piersi, kolana, brzucha, mąż badał też jądra. Zawsze profesjonalnie, z wnikliwym podejściem do pacjenta i dokładnością w badaniu. Dlatego tak chętnie polecam tę klinikę.
Awatar użytkownika
asanka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:13

Re: badania diagnostyczne

Post autor: asanka »

Jeśli jest taka potrzeba, to oczywiście badania trzeba robić. Dla kobiet ciąża jest takim okresem, że ogólnie dużo badań się robi. Ja byłam bardzo posłuszną pacjentką, wszystko co zlecone robiłam, a nawet więcej. Po konsultacji z moim ginekologiem zdecydowałam się na test NIFTY Poznań https://badanienifty.pl/test-nifty-poznan/ . Miałam pewność, że dziecko nie ma tych najczęstszych trisomii oraz innych chorób genetycznych. Ogólnie taki test ponad 90 chorób wykrywa, jest bardzo czuły i dokładny. A wykonuje się go z krwi matki, nie ma ryzyka żadnego.
biem

Re: badania diagnostyczne

Post autor: biem »

Ja w ciąży miałam zawsze wykonany kompleks badań, krew, było badanie także prenatalne dziecka, itp. U ginekologa-położnika Antoniego Kubiaka z Kubiak Clinic w Koninie na ulicy Szarych Szeregów, mam najlepsza możliwą opiekę, nawet teraz, po ciąży. Mam tam regularne badania cytologiczne, piersi, usg ginekologiczne i wiele innych. Podczas ciąży miałam badania usg genetyczne w pierwszym trymestrze, badanie w kierunku wad rozwojowych i objawów wad genetycznych ze skriningowym badaniem serca płodu, badania usg 4D, z których mam film z moim maluszkiem :), przed samym porodem miałam także określoną wagę i wielkość dziecka.
kitalas

Re: badania diagnostyczne

Post autor: kitalas »

Nigdy nie jest tak, że ból, który się długo utrzymuje, nie ma żadnej przyczyny. Zdecydowanie ma. I trzeba sprawdzić, o co chodzi. Nie musicie czekać na skierowanie na USG - w Wawie w Multimedzie robiłam to od razu. Czekałam na wizytę kilka dni. Przygotowali do tego, w sensie przypomnieli, co trzeba zrobić. Później wszystko było doskonale załatwione moim zdaniem - łącznie z konsultacją. Kawał solidnej roboty. Jak wy to widzicie? Nigdy nie zwlekajcie. Załatwiajcie takie tematy tam, gdzie to się odbywa na poziomie i ekspresowo. Świadomość naprawdę wiele zmienia.
Awatar użytkownika
meryntrant
Posty: 478
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:30

Re: badania diagnostyczne

Post autor: meryntrant »

Szczerze mówiąc, sama ostatnio zastanawiałam się, gdzie mogę wziąć udział w badaniach klinicznych. Moim zdaniem bardzo ważne jest, abyśmy nadal rozwijali różne dziedziny medycyny, ponieważ dzięki temu będą powstawały nowe metody leczenia. Znajomy doradził mi kontakt z clinicalbs.com i jestem ciekawy, czy wy kiedykolwiek z nimi współpracowaliście.
ODPOWIEDZ