Studia

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
Lovela2
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Studia

Post autor: Lovela2 »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 79,54,4269
mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
jola890
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:30

Re: Studia

Post autor: jola890 »

Może Uniwersytet Warszawski? Wydaje mi się, że to dobry kierunek i coraz więcej osób chętnie pojawia się tam na studiach. Można sprawdzić sobie, co oferują i czy posiadają kierunek, jaki Cię interesuje. Ja ze swojej strony mogę dodatkowo polecić stronę https://notatek.pl/uniwersytet-warszawski na której zawartych jest mnóstwo notatek z zajęć, które przydarzą się do egzaminów.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 43
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:15

Re: Studia

Post autor: malutka_alutka »

Wiadomo, że dużo zależy od zainteresowań. Ale poza tym, warto wybierać dobre uczelnie. Ze swojej strony mogę polecić WSB psychologia którą ukończyłam była pełna merytorycznych wykładów, ćwiczeń, a dodatkowo prowadzą świetni profesorowie. Każdemu mogę ten kierunek polecić z czystym sumieniem
Grażka
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Studia

Post autor: Grażka »

Wybór odpowiednich studiów to jeszcze niestety nie wszystko. Trzeba też zadbać o swoją znajomość języków, zwłaszcza języka angielskiego - bez tego ani rusz. Dlatego też polecam zrobić sobie jakiś kurs językowy, na przykład w szkole językowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -mlodziezy.
Awatar użytkownika
Orinooka88
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2019, 17:35

Re: Studia

Post autor: Orinooka88 »

Co do kursów językowych , to mogę polecić coś dla osób z Warszawy a mianowicie szkołę językową Pi School. Bardzo fajna szkoła, gdzie można się na prawdę bardzo wiele nauczyć. ;)
Awatar użytkownika
kanalia
Posty: 173
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:25

Re: Studia

Post autor: kanalia »

Aby dowiedzieć się wiecej o tym temacie zajrzyj tutaj: http://www.16lo.pl/
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Studia

Post autor: mik91 »

Wybór uczelni wcale nie jest tak prosty i oczywisty. Warto więc postawić na uczelnie, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci na zdobywanie naukę dodatkowo, np. poprzez działania wolontariackie. Polecam przyjrzeć się bliżej http://www.pswbp.pl/ bo to uczelnia przyszłości.
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 126
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:11

Re: Studia

Post autor: wanda »

Moim zdaniem w niektórych przypadkach lepiej postawić na takie rozwiązanie jak szkoła policealna lublin: https://www.kursor.edu.pl/studium-policealne/lublin/ . Tego typu edukacja daje nam konkretny zawód, z którym dużo łatwiej znaleźć pracę.
Awatar użytkownika
Naukowa
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2020, 11:24

Re: Studia

Post autor: Naukowa »

Zastanawiam się czy studia podyplomowe po licencjacie to dobry pomysł :) jestem na pierwszym stopniu, ale zaczęło mi się podobać zarządzanie :) i chciałabym coś wiedzieć na ten temat :) macie jakieś opinie?
Awatar użytkownika
ruton
Posty: 25
Rejestracja: 13 wrz 2019, 19:40

Re: Studia

Post autor: ruton »

Można dostać się na swoje wymarzone studia, jak się dobrze zda maturę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie świetnie przygotowuje do tego egzaminu. Można w tej placówce uczęszczać na sporo zajęć dodatkowych i o to dbają nauczyciele by w ten sposób się przygotować do matury.
Zóbiko

Re: Studia

Post autor: Zóbiko »

ruton pisze: ↑26 wrz 2020, 15:03 Można dostać się na swoje wymarzone studia, jak się dobrze zda maturę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie świetnie przygotowuje do tego egzaminu. Można w tej placówce uczęszczać na sporo zajęć dodatkowych i o to dbają nauczyciele by w ten sposób się przygotować do matury.
Bardzo dobrze można się przygotować do matury właśnie w tej placówce. Tutaj zajęcia są prowadzone w przystępny sposób dla każdego ucznia. Też w mniejszej klasie łatwiej się skupić i to bardzo duży plus. Warto wybrać taką prywatną szkołę i dobrze przygotować się do matury.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 72
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:42

Re: Studia

Post autor: paniola »

Studiujemy przecież po to by mieć kwalifikacje do wykonywania określonej pracy. Warto tez rozeznać sytuację na rynku pracy jeka profesja jest poszukiwana i czy bez problemu mając dane wykształcenie można podjąć pracę w innej działalności. Myślę ,że dość uniwersalny kierunek to kontrola i audyt https://vizja.pl/studia-wyzsze/audyt-i- ... ,ws34.html
Awatar użytkownika
Milena_Malczuk
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 8:54

Re: Studia

Post autor: Milena_Malczuk »

Współczuję studentom, którzy muszą uczyć się w takim okresie. To mega ogranicza, a czytałam już nawet kilka badań, że w wyniku tego co się dzieje, dzieci i młodzież posiądą około 30% wiedzy mniej... Oczywiście i tak warto studiować, jednak trzeba być na tyle zdeterminowanym, aby dużo czasu poświęcić na naukę w domu.
Awatar użytkownika
diament34
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:05

Re: Studia

Post autor: diament34 »

Ja długo się zastanawiałam czy iść na studia. W końcu zdecydowałam, że tak. Studiuję finanse i rachunkowość i uważam, że była to jedna z lepszych decyzji jakie kiedykolwiek podjęłam
językoznawstwo

Re: Studia

Post autor: językoznawstwo »

Warto by nasza edukacja była zgodna z naszymi zainteresowaniami, ale o ile to możliwe też kompatybilna z zapotzrebowaniem na rynku pracy. Może literaturoznawstwo, językoznawstwo,
pedagogika, psychologia ,badania edukacyjne czasopismo pokazują, że to przyszłościowe kierunki
językoznawstwo

Re: Studia

Post autor: językoznawstwo »

Warto by nasza edukacja była zgodna z naszymi zainteresowaniami, ale o ile to możliwe też kompatybilna z zapotzrebowaniem na rynku pracy. Może literaturoznawstwo, językoznawstwo,
pedagogika, psychologia ,badania edukacyjne czasopismo pokazują, że to przyszłościowe kierunki: https://journals.umcs.pl/en
studiaę13

Re: Studia

Post autor: studiaę13 »

Twoim wielkim marzeniem jest wyjazd do szczecina? https://www.cb.szczecin.pl dzięki tej firmie twoje studia w a nglii mogą stać się rzeczywistością. Polecam bardzo niezmiernie bo można na tej stronie dużo się dowiedzieć. Można łatwo sprawdzić na które brytyjskie uczelnie masz szans się dostać.
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Studia

Post autor: mik91 »

Na pewno studia MBA Warszawa koszt to bardzo ważna i cenna informacja, szczególnie jeśli planujesz się na nie wybrać. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://studia-mba.pl/mba/oplaty/ gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne wiadomości. Pamiętaj, że jest to uczelnia nastawiona na kształcenie osób chętnych, zaangażowanych i ambitnych, więc na pewno świetnie się tam odnajdziesz.
adaś

Re: Studia

Post autor: adaś »

Ostatnio szukałem książek do bibliografii, którą otrzymaliśmy mailowo na pierwszy semestr. Sporo się tego nazbierało, a najważniejsze pozycje chcę kupić. Zwykle podręczniki kupowałem na stronie tej księgarni online: https://www.taniaksiazka.pl/jezus-jest- ... 12567.html i zauważyłem, że jest tam mnóstwo książek w dobrych cenach. Może i wam się przyda :P.
oguś80

Re: Studia

Post autor: oguś80 »

Witam,co sądzicie o tym,by zainwestować w wybor dobrej jakosci studiow? Co sądzicie o tym,by starac sie o tym,by wybrac odpowiednie liceum? Chętnie poznam wasze opinie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs ? Chętnie poznam wasze opinie,pozdrawiam.
Kingusia

Re: Studia

Post autor: Kingusia »

Zgadzam się w pełni z użytkownikiem ruton. Można dostać się na wymarzone studia, ale pierw trzeba dobrze zdać maturę. Bez tego będzie bardzo ciężko. A nawet mega ciężko. Wiem coś o tym, bo dwa razy podchodziłam do matury z biologii. Wydawało mi się, że bez kłopotu zdam za pierwszym razem, ale jednak wiedza z samej szkoły okazała się zbyt mała... albo ja niezbyt dobrze wszystko zrozumiałam i zapamiętałam. Przy drugim podejściu moim rodzice kupili mi dostęp do platformy Dawid Uczy, na której kupiłam zadania maturalne z biologii. Później jeszcze korzystając z promocji na Black Friday kupiłam kurs online z biologii. Na tegorocznej maturze dosłownie wymiotłam :) Uzyskałam maksymalny wynik i od 3 miesięcy jestem studentką :)
ODPOWIEDZ