moczenie się dziecka

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
ursusą

moczenie się dziecka

Post autor: ursusą »

Dziewczyny, mam problem z moim dzieckiem,ma 8 lat, od paru miesiey raz na jakiś czas moczy sie w nocy :( pediatra troche zbagatelizował sprawę, zlecił podstawowe badania nic w sumie z nich nie wyniknęło, wszystko ok a problem nie znika, co robić? ..............
Łucjaa

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Łucjaa »

ursusą pisze: ↑29 mar 2021, 23:29 Dziewczyny, mam problem z moim dzieckiem,ma 8 lat, od paru miesiey raz na jakiś czas moczy sie w nocy :( pediatra troche zbagatelizował sprawę, zlecił podstawowe badania nic w sumie z nich nie wyniknęło, wszystko ok a problem nie znika, co robić? ..............
I nie skierowali Was nawet do nefrologa? Żadnych dodatkowych badań? Naprawdę dziwne. Zmieniłabym lekarza, bo dla ośmiolatka to już naprawdę duży i stresujący problem. Zerknij na stronę www.suchyporanek.pl, mnóstwo porad i spora baza lekarzy specjalistów, może kogoś tam znajdziesz ze swojej okolicy
Agnieszkaś

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Agnieszkaś »

ursusą pisze: ↑29 mar 2021, 23:29 Dziewczyny, mam problem z moim dzieckiem,ma 8 lat, od paru miesiey raz na jakiś czas moczy sie w nocy :( pediatra troche zbagatelizował sprawę, zlecił podstawowe badania nic w sumie z nich nie wyniknęło, wszystko ok a problem nie znika, co robić? ..............
A słyszałyście o takiej metodzie jak alarm wybudzeniowy? Czytam dobre opinie na ten temat, ale może ktoś z Was stosował to u swojego dziecka?
A słyszałyście o takiej metodzie jak alarm wybudzeniowy? Czytam dobre opinie na ten temat, ale może ktoś z Was stosowała to u swojego dziecka?
Mańka

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Mańka »

Agnieszkaś pisze: ↑30 mar 2021, 13:09
ursusą pisze: ↑29 mar 2021, 23:29 Dziewczyny, mam problem z moim dzieckiem,ma 8 lat, od paru miesiey raz na jakiś czas moczy sie w nocy :( pediatra troche zbagatelizował sprawę, zlecił podstawowe badania nic w sumie z nich nie wyniknęło, wszystko ok a problem nie znika, co robić? ..............
A słyszałyście o takiej metodzie jak alarm wybudzeniowy? Czytam dobre opinie na ten temat, ale może ktoś z Was stosował to u swojego dziecka?
Tak, ja stosuję u swojego dziecka, a co chcesz konkretnie wiedzieć? Generalnie jest to metoda, która wymaga regularnego stosowania, ale efekty są.
błana

Re: moczenie się dziecka

Post autor: błana »

Mańka pisze: ↑30 mar 2021, 13:18 Tak, ja stosuję u swojego dziecka, a co chcesz konkretnie wiedzieć? Generalnie jest to metoda, która wymaga regularnego stosowania, ale efekty są.
Regularnego, czyli po jakim czasie mniej więcej mogę się spodziewać pierwszych efektów? Zastanawiam się też, czy taki alarm nie powoduje dyskomfortu u dziecka?
Mańka

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Mańka »

błana pisze: ↑31 mar 2021, 2:16
Mańka pisze: ↑30 mar 2021, 13:18 Tak, ja stosuję u swojego dziecka, a co chcesz konkretnie wiedzieć? Generalnie jest to metoda, która wymaga regularnego stosowania, ale efekty są.
Regularnego, czyli po jakim czasie mniej więcej mogę się spodziewać pierwszych efektów? Zastanawiam się też, czy taki alarm nie powoduje dyskomfortu u dziecka?
dużo zalezy od dziecka, ale myślę z po paru tygodniach powinno być coś widać, u mojego dziecka nie było żadnego dyskomfortu
Mańka

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Mańka »

Mańka pisze: ↑30 kwie 2021, 12:41
błana pisze: ↑31 mar 2021, 2:16
Mańka pisze: ↑30 mar 2021, 13:18 Tak, ja stosuję u swojego dziecka, a co chcesz konkretnie wiedzieć? Generalnie jest to metoda, która wymaga regularnego stosowania, ale efekty są.
Regularnego, czyli po jakim czasie mniej więcej mogę się spodziewać pierwszych efektów? Zastanawiam się też, czy taki alarm nie powoduje dyskomfortu u dziecka?
dużo zalezy od dziecka, ale myślę z po paru tygodniach powinno być coś widać, u mojego dziecka nie było żadnego dyskomfortu

U nas pierwsze efekty były po ponad tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu to prawie 3 miesiące regularnego stosowania. Słyszałam o przypadkach, że trwało to krócej. I tak uważam, że warto spróbować, bo to jedyna metoda, która nam pomogła.
Płowa

Re: moczenie się dziecka

Post autor: Płowa »

Mańka pisze: ↑30 kwie 2021, 13:24
Mańka pisze: ↑30 kwie 2021, 12:41
błana pisze: ↑31 mar 2021, 2:16
Regularnego, czyli po jakim czasie mniej więcej mogę się spodziewać pierwszych efektów? Zastanawiam się też, czy taki alarm nie powoduje dyskomfortu u dziecka?
dużo zalezy od dziecka, ale myślę z po paru tygodniach powinno być coś widać, u mojego dziecka nie było żadnego dyskomfortu

U nas pierwsze efekty były po ponad tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu to prawie 3 miesiące regularnego stosowania. Słyszałam o przypadkach, że trwało to krócej. I tak uważam, że warto spróbować, bo to jedyna metoda, która nam pomogła.
Trzy miesiące to jeszcze nie tak długo. Jeśli miałoby to pomóc, tzn. całkowicie wyjść z problemu, to chyba warto wypróbować. Czytałam dużo dobrego o tej metodzie i wygląda na to, że jest dosyć skuteczna.
dośka

Re: moczenie się dziecka

Post autor: dośka »

Wydaje mi się, ze gdzieś czytałam, że średni czas stosowania alarmu to 2 miesiące, a jesli po 3 nie ma efektów to trzeba wdrożyć inne metody. Ale tu nie chodzi o całkowite pozbycie się problemu, ale chyba właśnie o jakiekolwiek widoczne efekty stosowania alarmu wybudzeniowego.
różyczka

Re: moczenie się dziecka

Post autor: różyczka »

dośka pisze: ↑30 maja 2021, 2:07 Wydaje mi się, ze gdzieś czytałam, że średni czas stosowania alarmu to 2 miesiące, a jesli po 3 nie ma efektów to trzeba wdrożyć inne metody. Ale tu nie chodzi o całkowite pozbycie się problemu, ale chyba właśnie o jakiekolwiek widoczne efekty stosowania alarmu wybudzeniowego.
Ważne, żeby spróbować, bo bardzo często ta metoda się sprawdza. Ja tylko żałuję, że tak późno się o niej dowiedziałam, bo wiele stresów by nam to oszczędziło.
zeń

Re: moczenie się dziecka

Post autor: zeń »

ursusą pisze: ↑29 mar 2021, 23:29 Dziewczyny, mam problem z moim dzieckiem,ma 8 lat, od paru miesiey raz na jakiś czas moczy sie w nocy :( pediatra troche zbagatelizował sprawę, zlecił podstawowe badania nic w sumie z nich nie wyniknęło, wszystko ok a problem nie znika, co robić? ..............
Pediatra was zbagatelizował? To nie dobrze, może pomyśl o zmianie lekarza? Jak moje dziecko miało problem z moczeniem się, które się powtarzało, to zabrałam go do pediatry, dr Artura Luty ze Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej https://www.pediatralublin.com.pl/o-mnie w Lublinie. Pediatra zbadał mojego synka, no i dostaliśmy skierowanie do nefrologa, bo faktycznie cos było nie tak. Pamiętaj, że dobry pediatra zbada dziecko, sprawdzi, co może być nie tak i skieruje do odpowiedniego specjalisty, za to mocno cenię mojego pediatrę i szczerze go polecam.
ODPOWIEDZ