opatrunek na odleżynę

To idealny wątek, by porozmawiać o organizacji życia domowego, podzielić się trikami odnośnie gotowania lub sprzątania, a także opisujemy wady i zalety zakupionego sprzętu AGD i RTV!
Awatar użytkownika
kryształ
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2019, 6:13

opatrunek na odleżynę

Post autor: kryształ »

Witam mam takie pytanie. otóż mój mąż jest osobą jeżdżącą na wózku i niestety w skutek choroby powstała mu na kostce odleżyna. Lekarze zalecają opatrunek hydrożelowy, ale nie mogę go dostać w żadnej aptece. Podobno na Apteczki i materiały opatrunkowe na Ceneo znajdę takie opatrunki. Ale czy są one odpowiednie? Kupujecie takie rzeczy w sieci?
Awatar użytkownika
Milena_Malczuk
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 8:54

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: Milena_Malczuk »

Opatrunek hydrożelowy jak najbardziej. Ale są też inne alternatywy. Można sięgnąć po specjalną maść na odleżyny,
plastry na odleżyny, krem lub piankę na odleżyny. Każdy borykający się z odleżynami powinien spróbować kilku opcji i wybrać tę, która najlepiej działa na jego skórę
Awatar użytkownika
Duśka12
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:37

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: Duśka12 »

Wiem jak ciężko jest się uporać z odleżynami. Moja babcia też jest chora, mało co chodzi, najczęściej leży i właśnie wskutek tego powstały odleżyny. Gdy spytaliśmy lekarza, jak możemy jej pomóc, doradził nam, by kupić plastry na odleżyny ze srebrem . Co prawda nie byłam przekonana do tego pomysłu, ale rzeczywiście są naprawdę dobre. No i co najważniejsze dostępne w każdych aptekach. Warto spróbować. Może i Twojemu mężowi pomogą?
Awatar użytkownika
meryntrant
Posty: 478
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:30

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: meryntrant »

Gdy z moim zdrowiem coś było nie tak to, poszłam do specjalisty, którego znalazłam przez portal https://lekarzebezkolejki.pl/pulmonolog/warszawa wygodnie i szybko. Nie musiałam dzwonić po przychodniach w poszukiwaniu terminu, na tym portalu masz wszystko jasno i klarownie opisane, kiedy i w jakich godzinach dany lekarz przyjmuje.
Awatar użytkownika
tulipan87
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:11

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: tulipan87 »

Niektóre rany bardzo trudno się goją i myślę, że trzeba zastosowac różne metody. Warto zakupić octenisept opinie są różne, warto dowiedzieć się więcej z ich strony. Rana to jest każde przerwanie ciągłości skóry i tkanek oraz ich uszkodzenie pod wpływem czynników zewnętrznych. Rany można podzielić na otarcia, zadrapania naskórka, rany powierzchowne i głębokie. Lek ten radzi sobie z różnymi ranami. Myślę, że warto poznać szczegóły na jego temat.
Awatar użytkownika
Całka
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2019, 20:08

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: Całka »

tulipan87 pisze: ↑30 gru 2019, 16:38 Niektóre rany bardzo trudno się goją i myślę, że trzeba zastosowac różne metody. Warto zakupić octenisept opinie są różne, warto dowiedzieć się więcej z ich strony. Rana to jest każde przerwanie ciągłości skóry i tkanek oraz ich uszkodzenie pod wpływem czynników zewnętrznych. Rany można podzielić na otarcia, zadrapania naskórka, rany powierzchowne i głębokie. Lek ten radzi sobie z różnymi ranami. Myślę, że warto poznać szczegóły na jego temat.
Na temat Octenisept krążą różne opinie...
Jestem właśnie po lekturze tego artykułu https://octenisept.pl/c/zastosowanie/fakty-i-mity/
Myślę że jest to lek dość skuteczny! Jakoś się do niego przekonałem ;)
Uleńska

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: Uleńska »

Żeby wiedzieć jak walczyć z odleżynami polecam sobie poczyta fachowy artykuł - leczenie odleżyny 3 stopnia. Z pewnością takie odleżyny to nie przelewki i trzeba od razu podjąć działanie, żeby stan się za bardzo nie pogorszył. Ale to tego niezbędna jest podstawowa wiedza co i jak w tej sytuacji używać.
sawoś

Re: opatrunek na odleżynę

Post autor: sawoś »

ja uważam, że jeśli nie wiesz jak zrobić taki czy inny rodzaj opatrunku to raczej powinieneś wybrać się na bardziej lub mniej zaawansowany kurs pierwszej pomocy. podrzucam stronę jednej z firm https://savealife.pl/ - oni robią różne kursy dla grup zawodowych ale i dla osób indywidualnych także na pewno znajdziesz coś dla siebie :) a jednak taki kurs to się w życiu przydaje także nie zwlekaj tylko się zapisz :)
ODPOWIEDZ