budowa domu

Awatar użytkownika
kanalia
Posty: 175
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:25

budowa domu

Post autor: kanalia »

Polecam wejść w tą stronę, opisali tutaj ten problem https://www.archline-polska.pl/architek ... dukacyjna/

Grażka
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: budowa domu

Post autor: Grażka »

Najpierw będzie trzeba wybrać odpowiedni projekt takiego domu :) Jeśli chcecie zaoszczędzić, to polecam zajrzeć na stronę Pracowni Architektonicznej MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ - dzięki trwającej tam promocji, wybrane projekty domów można u nich zamówić nawet z 20% rabatem :)

fachóna

Re: budowa domu

Post autor: fachóna »

Ogólnie nie możemy jeden za drugiego czegoś wskazywać, ale po prostu możemy się na tych naszych placach budów wspierać. Dlatego ja mam do Was pytanie odnośnie tego, jakie pompy głębinowe do studni należy kupić. Może są tutaj osoby, które też coś takiego robiły? Jeśli tak, to ja poproszę o wskazówki. Wierzę, że razem coś dla mnie wymyślimy,

Miś88

Re: budowa domu

Post autor: Miś88 »

Bardzo ważnym momentem w budowie domu jest wybór ogrzewania - dokładniej źródła ciepła do naszego domu.- od tego w dużej mierze zależeć będą koszty eksploatacji domu.Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem mając na uwadze koszty ogrzewania i jego wpływ na środowisko naturalne jest ogrzewanie gazem. Firma De Dietrich - https://www.dom.pl/wymiana-starego-kotl ... lacje.html ma świetna ofertę jeśli chodzi o gazowe kotły grzewcze. Proszę zwrócić szczególną uwagę na kotły kondensacyjne.

Łasica23

Re: budowa domu

Post autor: Łasica23 »

Budowa domu to poważna sprawa i trzeba się do tego dobrze przygotować. Jest wiele fajnych hurtowni, które oferują dobrej jakości materiały budowlane. Warto tu sprawdzić np. https://sobianek.pl/. Mają wiele rożnych materiałów i oferują fajne ceny przy dużych zamówieniach.

ważna

Re: budowa domu

Post autor: ważna »

Jeżeli już wspomniano o ogrzewaniu to ja bym jeszcze dodał iż nie mniej ważna kwestia jest hydroizolacja budynku. Istnieje sporo info na ten temat i mnóstwo metod. Ja ostatnio dowiedziałem się o czymś takim jak polimocznik. Dorzucam link https://dipam.pl/dodatkowo/hydroizolacja/polimocznik . Tutaj opisany w sumie cały proces. Jako konsument produktu końcowego dodam tylko ze efekt naprawdę jest boski. Nawet nie wyobrażałem jak duża ciepła różnica. Polecam

Kłosen

Re: budowa domu

Post autor: Kłosen »

Powiem Wam, że budowa wiąże się z wieloma całkiem niemałymi stresami, ale jest tego warta:) Warto też poszukać opinii, bo można znaleźć firmy budowalne, z artykułami budowlanymi, dzięki którym się zaoszczędzi. Ja mam dobre doświadczenia ze składem Podolski - Kruszywa https://podolski-kruszywa.pl/ i mogę Wam ich polecic.

ODPOWIEDZ