Rozliczanie się na dzialalnośći nierejestrowanej

To miejsce dla prawdziwych pasjonatów biżuterii. Opowiadamy tu o historii biżuterii, znanych i cenionych markach, sposobach wyrobu biżuterii, kamieniach, falsyfikatach, przypominamy najbardziej znane historie ze świata jubilerów. To miejsce, w którym Twoje srocze oko zapełni biżuteryjną ciekawość.
romaś

Rozliczanie się na dzialalnośći nierejestrowanej

Post autor: romaś »

Prowadzę działalność nierejestrowaną i w marcu jadę na targi. Przy takiej działalności mój dochód nie może przekroczyć bodajże 1200 zł. Czy jeśli zapłaciłam za targi w lutym to mogę rozliczyć je w marcu? Mam też inne zakupy i rozliczanie ich w miesiącu targów byłoby dla mnie bardzo pomocne. Ktoś mi w urzędzie mówił że rozliczanie wydatków to mój przywilej a nie obowiązek i mogę to zrobić w ciągu 3 miesięcy od zakupy
Ps. Mam ndg ale jestem na vacie bo jestem jubilerką i korzystam ze szlachetnych kruszców
Lubczyś

Re: Rozliczanie się na dzialalnośći nierejestrowanej

Post autor: Lubczyś »

Korzystasz ze szlachetnych kruszców i mieścisz się w przychodzie 1200 zł? Koszty odliczasz po to żeby płacić mniejszy podatek. Nie pomniejszają one twojego przychodu. W ogóle na niego nie wpływają.
Przychód nie może przekroczyć 1300 zł (połowa minimalnego). Przychód nie dochód, więc nie ma znaczenia czy fakturę za targi zaksięgujesz w lutym czy w marcu.
Wejdź sobie na ten serwis korax-finanse.pl - jest tutaj bardzo wiele informacji o tej właśnie tematyce.
męsa

Re: Rozliczanie się na dzialalnośći nierejestrowanej

Post autor: męsa »

Oj... Myślę, że nikt z forum nie będzie w stanie Ci rzetelnie odpowiedzieć. Uważam, że najlepiej będzie jeśli zdecydujesz się na kontakt z księgową. Ona najprędzej powie Ci, co powinieneś zrobić i w jaki sposób się rozliczyć, aby wszystko było tak, jak trzeba.
___
internetowy sklep meblowy
ODPOWIEDZ