Prostowanie włosów

To miejsce pełne kosmetyków i opisanych rytuałów pielęgnacyjnych. Dzielimy się doświadczeniami z kosmetologii i nowościami z drogerii. To miejsce na wymianę kosmetyków, podpowiedzi jak dbać o siebie, o swoją cerę oraz triki make upowe! Dzielimy się ciekawostkami znalezionymi w sieci.
Awatar użytkownika
Kasandra
Posty: 24
Rejestracja: 02 mar 2020, 14:26

Prostowanie włosów

Post autor: Kasandra »

Witajcie! Będę chciała zrobić sobie pierwszy raz keratynowe prostowanie włosów i zainteresowały mnie produkty ze sklepu Gobli https://www.gobli.pl/keratynowe-prostow ... osow-c4214# . Myślałam najpierw, żeby zrobić ten zabieg w gabinecie, ale teraz może nawet poproszę koleżankę, która się na tym zna. Wyjdzie mi chyba taniej, niż jakbym robiła to w salonie?
Awatar użytkownika
Zenobi
Posty: 115
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:00

Re: Prostowanie włosów

Post autor: Zenobi »

Najlepszy zestaw do keratynowego prostowania włosów to moim zdaniem Encanto. Niedawno stosowała go moja siostra i naprawdę jej włosy wyglądają pięknie. Mimo tego, że na co dzień miała naprawdę spory z nimi problem, bo nigdy nie mogła ułożyć, jakby chciała. Taki zmierzwiony bałagan jest nieestetyczny, a teraz jej fryzura jest gładka jak tafla wody.
Awatar użytkownika
Karamia
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:48

Re: Prostowanie włosów

Post autor: Karamia »

Ten zabieg keratynowego prostowania spokojnie można zrobić w warunkach domowych, bo nie jest trudny. W sklepie Gobli.pl jest rzeczywiście duży wybór produktów do tego zabiegu, ale mnie osobiście bardziej od Encanto pasuje Nanox. Ten pierwszy ma niezbyt przyjemny zapach, natomiast drugi nie ma w ogóle zapachu. Jeśli chodzi o efekt, to naprawdę jest niesamowity. Włosy są wspaniale odżywione i błyszczące.
Awatar użytkownika
Runbikon
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2019, 11:39

Re: Prostowanie włosów

Post autor: Runbikon »

Moja mama ostatnio nabrała chęci na tą metodę prostowania włosów i przymierza się nawet do kupienia keratyny Inoar, którą poleciła jej koleżanka. Sprawdziłam w sklepie i opinie na temat jej działania są bardzo dobre, tylko trochę jest droga. Jednak uważam, że warto zainwestować w zdrowe i piękne włosy. Szczególnie że efekt tego zabiegu utrzymuje się bardzo długo.
Awatar użytkownika
sankesowa
Posty: 67
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:50

Re: Prostowanie włosów

Post autor: sankesowa »

A wiecie, że po takim zabiegu powinny być zastosowane odżywka i szampon po keratynowym prostowaniu? Szczególnie wówczas jest ważne dbanie o włosy i można sobie dobrać taki zestaw Inoar POS, który wzmacnia oraz i przedłuża efekt kuracji. Do tego też chroni włosy przed rozdwajaniem i niszczeniem z powodu innych czynników. Włosy wówczas naprawdę nabierają świetnej kondycji.
Awatar użytkownika
lejnamur
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2019, 22:21

Re: Prostowanie włosów

Post autor: lejnamur »

Jeszcze zapomniałaś wspomnieć, że w przypadku prostowania keratynowego nie powinno się stosować kosmetyków z SLS oraz solami, ponieważ skracają efekty zabiegu poprzez wypłukiwanie keratyny. Niestety raz mi się to zdarzyło i musiałam po pewnym czasie całą procedurę powtarzać. Przy okazji chcę wspomnieć, ze świetny jest te zestaw od Kativa. Super jakość i wyprostowane włosy mamy nawet na 10 tygodni. Warto się przekonać.
Awatar użytkownika
panda90
Posty: 125
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:39

Re: Prostowanie włosów

Post autor: panda90 »

Ze swojej strony mogę polecić ten zestaw Anti-Frizz od Encanto, ponieważ widziałam wspaniały efekt na włosach mojej sąsiadki. Wreszcie nie puszy jej się fryzura i ma pięknie wygładzone włosy. Ona zawsze lubi eksperymentować i później chwali się, jak wygląda 🙂 Przyznam, że trochę jej pozazdrościłam i sama chyba zrobię sobie keratynowe prostowanie w domu. Pomoże mi trochę siostra, bo sama nie mam doświadczenie w takich pielęgnacjach.
Awatar użytkownika
kryształ
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2019, 6:13

Re: Prostowanie włosów

Post autor: kryształ »

Bardzo byłam ciekawa co to za zabieg z prostowaniem keratynowym włosów, bo wcześniej o nim nie słyszałam. Okazuje się, że teraz jest coraz bardziej popularny, więc nie mogę zostać w tyle :) Polega on na dosłownym „wprasowaniu” prostownicą keratyny we włosy. Ponieważ tak naprawdę występuje ona we włosach, więc można stwierdzić, że jest to naturalne odbudowanie włosów. Przydałoby mi się takie wygładzanie, bo na głowie mam wiecznie rozwichrzone loki, których zresztą nie lubię.
Awatar użytkownika
szparag
Posty: 62
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:04

Re: Prostowanie włosów

Post autor: szparag »

Mnie już od jakiegoś czasu siostra namawia do tego, abyśmy sobie nawzajem zrobiły keratynowe prostowanie włosów. Nawet słyszałam o jego pozytywnych efektach i jak wspaniale włosy są po nim zregenerowane. Do sklepu Gobli.pl nawet kilka razy zaglądałam, ale nie mogłam zdecydować się na produkty, taki jest duży wybór. Myślę, że nadszedł czas, aby spróbować i kupić keratynę Encanto lub Nanox.
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Prostowanie włosów

Post autor: klejka »

Pracuję w salonie fryzjerskim, więc mam dość spore pojęcie na temat sprzętów fryzjerskich :) Jeśli szukacie naprawdę dobrej prostownicy, którą z powodzeniem możecie używać do celów profesjonalnych, na swoich klientkach jak i po prostu indywidualne, w domu - to koniecznie sprawdźcie prostownicę z Inoara. Jej cena nie jest wygórowana, a świetnie radzi sobie z nawet bardzo gęstymi i kręconymi włosami. Dzięki ceramicznym płytką, jest łatwa w użyciu a efekt utrzymuje się praktycznie do kolejnego mycia włosów.
Awatar użytkownika
kanalia
Posty: 173
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:25

Re: Prostowanie włosów

Post autor: kanalia »

Zobacz więcej na ten temat wchodząc w tego linka: https://biobotanic-pro.pl/kategoria-pro ... rganiczne/
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 100
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:59

Re: Prostowanie włosów

Post autor: Andrzej1 »

Pytanie tylko, czy na pewno warto? Wiem, że wiele kobiet woli prostować włosy, ale przecież zazwyczaj wynika to w dużej mierze z problemami związanymi z ułożeniem odpowiedniej fryzury. Sam miałem z tym problem przez lata, ale po przeczytaniu wpisu na blogu https://horex.pl/blog/krecone-wlosy-jak-o-nie-dbac-ujarzmij-swoja-fryzure-i-pokochaj-loki-na-nowo/ zastosowałem kilka tipów i muszę przyznać, że już nie przeszkadzają mi loki na skroniach. U mnie wystarczyło przestać suszyć włosy gorącym powietrzem i rozczesywać ich na sucho, co było wyjątkowo bolesne :D
Awatar użytkownika
miguela
Posty: 60
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:09

Re: Prostowanie włosów

Post autor: miguela »

Najskuteczniejsza pod tym względem na pewno prostownica, te nowoczesne są duzo bezpieczniejsze dla włosów. Mam prostownicę babyliss salon brillance, często nią prostuję włosy i fajnie też można robić loki. Rozgrzewa się w parę chwl jest gotowa do pracy.
Awatar użytkownika
szparag
Posty: 62
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:04

Re: Prostowanie włosów

Post autor: szparag »

Zdarza mi się prostować włosy ale przy pomocy prostownicy, która jak wiemy bardzo wysusza i łamie włosy. Dlatego też za często nie wykonuje takiego zabiegu a poza tym staram się stosować dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów bo to jednak bardzo ważne aby o to zadbać. Z ciekawości szukałam w internecie takich kosmetyków i trafiłam na taką ofertę https://www.perfumesco.pl/pielegnacja-wlosy w której znalazłam bardzo fajny szampon do włosów oraz odżywkę. Więc zamówiłam bo lubię dbać o kondycję moich włosów
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Prostowanie włosów

Post autor: klejka »

Masz zdrowe czy zniszczone włosy? Praktycznie wszystkie prostownice nadają się do zdrowych włosów. Włosy zniszczone docenią raczej technologię jonizującą lub ultradźwiękową. Niemniej jednak, polecam zajrzeć na: jaka-prostownica.pl gdzie znajdziesz porównanie najlepszych modeli.
Awatar użytkownika
milka91
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:48

Re: Prostowanie włosów

Post autor: milka91 »

Prostując włosy możesz je zniszczyć, tak jak ja swoje. Z natury mam kręcone włosy i zawsze chciałam mieć proste. Wiele lat je prostowałam co je zniszczyło. Dlatego teraz zamiast prostownicy kupiłam sobie perukę - https://perukikielce.pl/modne-peruki/ Mogę mieć prostę, długie włosy kiedy chcę. To naprawdę świetne rozwiązanie.
żabcia

Re: Prostowanie włosów

Post autor: żabcia »

Dokładnie, prostowanie niszczy włosy, z resztą jak każdy zabieg na ciepło. Jeśli musicie już prostować włosy to kupcie sobie i stosujcie ampułki Resistance od Inoar żeby je głęboko nawilżać, co zapobiegnie ich niszczeniu. Warto je regularnie stosować
marińia

Re: Prostowanie włosów

Post autor: marińia »

też zdarza mi się prostować włosy i nei widze, żeby to jakoś się na nich źle odbiło, niedawno kupiłam sobie nową prostownicę wybrałam bezprzewodową babyliss. To był świetny zakup, jak to fajnie nie musieć ię martwić czy kabla wystarczy. Prostuje się migiem, włosy się błyszczą i na długo jest efekt gładkich, prostych włosów
Awatar użytkownika
kernel
Posty: 31
Rejestracja: 05 wrz 2019, 8:40

Re: Prostowanie włosów

Post autor: kernel »

warto tez zastosowac kosmetyki do włosów od http://skin79-sklep.pl bardzo fajnie wygładzają i dbają o wlosy
kitalaś

Re: Prostowanie włosów

Post autor: kitalaś »

Łapcie - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/p ... epsza.html
Dobry sprzęt jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy. Nie jest potrzebna cudowna metoda, tylko solidne rozwiązanie.
I właśnie takimi można osiągnąć coś sensownego - tego się trzymajcie.
bzdeś

Re: Prostowanie włosów

Post autor: bzdeś »

Keratynowe prostowanie jest bezpieczniejsze dla włosów, nie ma na nie aż tak negatywnego wpływu - https://www.fryzomania.pl/blog/maska-po ... szych.html Poza tym efekt jest moim zdaniem atrakcyjniejszy i trwalszy, ale to już kwestia oczekiwań danej osoby. Co wy na to?
ODPOWIEDZ