Kosmetyki

Czy hybryda niszczy paznokcie?

• Zakładki: 49


Dzięki lakierom hybrydowym możemy mówić o prawdziwej rewolucji w stylizacji paznokci. Trwały manicure, który utrzymuje się do 3 tygodni pokochały wszystkie fanki praktycznych rozwiązań. Hybrydową stylizacją paznokci doceniły także miłośniczki nietypowego, oryginalnego manicure. Jednym słowem po lakiery hybrydowe sięga coraz więcej kobiet. Nie brakuje również głosów, że lakiery te nie działają korzystnie na płytkę paznokcia. Czy hybryda naprawdę niszczy paznokcie?

Jak przygotować paznokcie do hybrydy, by nie zniszczyć płytki paznokcia?

Przed przystąpieniem do malowania paznokci, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Dokładne jej zmatowienie sprawia, że baza i lakier, a także top idealnie przylegają do paznokci, utrzymując się na nich do trzech tygodni, a nawet dłużej. Jednak nieprawidłowe, zbyt intensywne matowienie płytki niszczy ją i osłabia. Aby dobrze zmatowić płytkę, nie uszkadzając jej mechanicznie, należy dobrać blok polerski o odpowiedniej gradacji. Samo polerowanie płytki powinno być wyważone – płytkę należy zmatowić dokładnie, ale jednocześnie delikatnie. Ruchy bloczkiem polerskim należy wykonywać w jedną stronę, uważając jednocześnie na skórki wokół paznokci.

Manicure hybrydowy na zniszczone paznokcie

Przed wykonaniem każdej stylizacji paznokci należy ocenić stan płytki. Na bardzo zniszczoną płytkę, na której widoczne są zmiany, nie powinno się nakładać żadnych lakierów, w tym także lakierów hybrydowych. Ze zmianami na paznokciach należy zgłosić się do lekarza dermatologa – zmiany mogą być objawem infekcji grzybiczej lub innej choroby. Jeśli płytka paznokcia jest bardzo zniszczona, ale nie widać na niej żadnych zmian, przed hybrydową stylizacją paznokci warto ją odżywić, najlepiej wykonując profesjonalny japoński manicure. Jeśli paznokcie są osłabione w nieznacznym stopniu, możemy pomalować je lakierem hybrydowym, bez obaw o ich kondycję.

Czy hybryda niszczy paznokcie? Jak ściągnąć hybrydę bez osłabiania płytki paznokcia?

Wiele osób niszczy paznokcie podczas zdejmowania hybryd. Nieodpowiednie usuwanie lakieru hybrydowego osłabia płytkę paznokcia oraz skórki, dlatego tak ważne jest, by temu procesowi poświęcić dużo uwagi. Do ściągnięcia hybryd możemy wykorzystać zmywacz z acetonem. Nasączamy nim waciki, które przykładamy do paznokci. Dla lepszego efektu waciki do paznokci należy przymocować za pomocą folii aluminiowej lub specjalnymi klipsami. Nie wolno natomiast moczyć paznokci w acetonie – takie działania bardzo szkodzą skórze i paznokciom.

Profesjonalne stylistki paznokci często usuwają hybrydę, wykorzystując w tym celu frezarkę. To bardzo skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się lakieru hybrydowego. Frezarką ściągamy jedynie sam top i lakier, zostawiając część bazy, którą przed malowaniem paznokci matowimy. Dzięki temu wykonując kolejne stylizacje, nie matowimy samej płytki paznokcia, nie narażamy jej więc na uszkodzenia mechaniczne. Jednak ściągania hybryd za pomocą frezarki powinny podejmować się tylko osoby przeszkolone, które dokładnie wiedzą, jak to zrobić.

Jeśli zabiegi przygotowujące płytkę paznokcia oraz zdejmowanie lakieru, a także samo malowanie paznokci wykonywane są w prawidłowy sposób, hybryda nie niszczy paznokci.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Victoria Vynn.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.