Jeśli szukasz nie tylko pięknej, ale i w pełni bezpiecznej biżuterii, która w swoim składzie nie zawiera rtęci, niklu, ołowiu czy też aluminium, wybór jest tylko jeden – bransoletka miedziana. Tego typu biżuteria już w starożytności była noszona nie tylko dla ozdoby czy też podkreślenia statusu danej osoby. Używano jej jako środka zmniejszającego ból i obrzęki związane z zapaleniem stawów dłoni i nadgarstka. Istnieje wiele powodów, by sięgnąć po bransoletkę z miedzi. Poznaj je wszystkie.
Miedź jest najstarszym metalem występującym na ziemi i zarazem pierwszym używanym przez człowieka. Od blisko 11 000 lat jest ceniona za wszechstronność zastosowań i rozpieszczający zmył wzroku wygląd. Obok złota i srebra to jeden z najpopularniejszych metali używanych do wyrobu biżuterii. Pierwsze użycie miedzi w produkcji biżuterii sięga VIII wieku p.n.e. Unikalny czerwonawo-brązowy kolor i właściwości zdrowotne miedzi sprawiły, że miedziana biżuteria znalazła miłośników pod niemal każdą szerokością geograficzną. Picie wody z naczyń miedzianych, gotowanie w garnkach wykonanych z miedzi, a także noszenie miedzianej biżuterii to naturalne sposoby na uzupełnienie miedzi w diecie bez konieczności suplementacji farmakologicznej.
Bransoletka miedziana – korzyści z noszenia tego typu biżuterii
Miedziane bransoletki, podobnie jak naczynia wykonane z miedzi, cenione są za działanie prozdrowotne. Nie tylko wzmacniają organizm, pobudzając jego regenerację, ale i pomagają złagodzić stany zapalne. Miedź wspiera działanie tarczycy, układu nerwowego i pokarmowego. Zapobiega chorobom układu krążenia, obniżając poziom cholesterolu w organizmie. Poprawia stan cery i włosów, dodaje energii, łagodzi bóle głowy. Noszona w ciągu dnia bransoletka miedziana wieczorową porą ułatwia zasypianie, poprawiając jakość snu. Jakie jeszcze korzyści płyną z ajurwedyjskiego sekretu zdrowia i urody?
Zalety bransoletki miedzianej
- kolor pasujący do każdego typu urody – miedziana biżuteria znakomicie współgra z cerą o złotawym połysku, dodając blasku cerze jasnej.
- Ponadczasowość – bransoletki z „czerwonego metalu” o prostym wzornictwie nigdy nie wychodzą z mody. Pasują zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji.
- Plastyczność – jako że miedź jest materiałem podatnym na kształtowanie, wykonana z niej biżuteria jest trwała.
- Wspiera zdrowie – badania wykazały, że śladowe ilości miedzi mogą zostać wchłonięte do organizmu przez noszenie miedzianej biżuterii.
- Nie podrażnia skóry – miedź nie tylko nie uszkadza i nie podrażnia skóry, ale i wspiera leczenie ran. Działa przeciwgrzybiczo i ma właściwości antybakteryjne.
- Pomoc w stanach lękowych – metal działa wspierająco na układ nerwowy, więc noszenie bransoletki miedzianej może pomóc w stanach lękowych, uławiając również zasypianie.
- Nie ma negatywnego wpływu na organizm – z wielu badań wynika, że czyste metale, takie jak miedź, srebro, złoto, platyna, nie są częstymi alergenami. Noszenie bransoletki z czystej miedzi nie przyniesie organizmowi żadnych szkód.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Krople Urody.