Biżuteria - jak nosić?

Biżuteria – jak nosić?

Dobór odpowiedniej biżuterii do stroju to sztuka, którą warto opanować, by nasza stylizacja była kompletna i stylowa. Dobrym rozwiązaniem jest systematyczne kompletowanie ozdób, by posiadać drobiazgi na każdą okoliczność. Niestety, również w tym przypadku nieumiejętnie dobrana biżuteria szkodzi naszemu wizerunkowi. Jak zatem wybierać naszyjniki, kolczyki i bransoletki, by wyglądać pięknie i podkreślać atuty swojej urody?
Przede wszystkim należy dobierać biżuterię do okoliczności. Zupełnie innego zestawu potrzebujemy na wyjście z koleżankami do klubu, innego na wesele kuzynki, a jeszcze innego – na spotkanie biznesowe. Duże, błyszczące wzory zachowajmy na specjalne okazje: na co dzień postarajmy się o biżuterię bardziej stonowaną, a jeśli chcemy podkreślić jakiś jej element – powinien występować solo. Masywna bransoleta czy duże kolczyki mogą sprawdzić się w różnych okolicznościach, jednak jeśli wybieramy się na basen, siłownię lub planujemy większą aktywność fizyczną, warto zastanowić się nad zmianą stylizacji. Nie tylko ograniczą naszą wygodę i swobodę ruchu, ale również mogą ulec zerwaniu, zniszczeniu bądź odbarwieniu. Jeśli chcemy podkreślić nasze naturalne piękno, powinnyśmy kierować się wskazówkami odnośnie doboru biżuterii do kształtu twarzy. Geometryczne kolczyki w kształcie trójkątów czy kwadratów dodatkowo wyostrzają rysy żuchwy, zaś kolczyki o kształcie kulistym podkreślą pulchność okrągłej twarzy. Naszyjniki mogą wpływać także na wygląd naszego dekoltu: osoby o krótszych szyjach powinny wybierać dłuższą biżuterię.

3 myśli na temat “Biżuteria – jak nosić?

  1. Wiele kobiet nie wie jak dobrze nosić biżuterię. Ja też się na tym nie znam więc po prostu jej nie noszę 🙂 Takie rozwiązanie wydaje mi się najłatwiejsze.

Dodaj komentarz